Puchar Króla: znamy wszystkich ćwierćfinalistów. Pogromcy Realu Madryt odpadli

W czwartek poznaliśmy dwie ostatnie drużyny, które awansowały do ćwierćfinału rozgrywek o Puchar Króla. Wysoko wygrała Granada. Pogromca Realu Madryt, CD Alcoyano, pożegnał się z marzeniami o triumfie.
Michał Piegza
piłkarze Athletic Bilbao Getty Images / Jose Breton/Pics Action/NurPhoto / Na zdjęciu: piłkarze Athletic Bilbao

Znamy już komplet ćwierćfinalistów rozgrywek o Puchar Króla. We wtorek i środę awans wywalczyły zespoły Levante, Betisu, Villarrealu, Barcelony, Sevilli i Almerii.

W czwartek problemów z zapewnieniem sobie występów w 1/4 finału nie miała Granada, która 6:0 pokonała na wyjeździe CDA Navalcarnero.

Z rozgrywkami pożegnali się pogromcy Realu Madryt w poprzedniej rundzie. CD Alcoyano w potyczce z Athletikiem Bilbao prowadzenie objęło w 39. minucie. Goście do gry wrócili osiem minut po przerwie, kiedy na 1:1 trafił Asier Villalibre. Decydującą o awansie do ćwierćfinału bramkę dla drużyny z Bilbao zdobył na dwanaście minut przed końcem potyczki Inaki Williams.

CDA Navalcarnero - Granada CF 0:6 (0:4)
0:1 - Sanchez 9'
0:2 - Soro 24'
0:3 - Fede 32'
0:4 - Soldado 34'
0:5 - Foulquier 72'
0:6 - Molina 78'

CD Alcoyano - Athletic Bilbao 1:2 (1:0)