Ligue 1. Olympique Lyon liderem

Olymnpique Lyon po wygranej 2:1 nad Bordeaux co najmniej do niedzieli będzie liderem Ligue 1. Po trzy punkty sięgnął także zespół RC Lens.

Michał Piegza
radość piłkarzy Olympique Lyon Getty Images / Marcio Machado/Eurasia Sport Images / Na zdjęciu: radość piłkarzy Olympique Lyon
W Ligue 1 trwa zacięta walka o mistrzostwo. Ważną wygraną odniósł zespołu Olympique Lyon, który pokonał na własnym boisku Girondis Bordeaux.

Gospodarze do przerwy prowadzili, dziesięć minut po zmianie stron był już jednak remis. Decydujący cios faworyt zadał w doliczonym czasie gry, kiedy do siatki gości trafił Leo Dubois.

Trzy gole padły także w potyczce Montpellier z Lens. Po premierowej odsłonie prowadzili przyjezdni, a po zmianie stron podwyższyli wynik. Gospodarze kontakt bramkowy złapali na dwanaście minut przed końcem potyczki. Na więcej nie było ich już jednak stać.

Dotychczasowy lider, piłkarze PSG, w niedzielę zmierzy się na wyjeździe z Lorient.

Montpellier HSC - RC Lens 1:2 (1:1)
0:1 - Doucoure 7'
0:2 - Kakuta 67'
1:2 - Wahi 78'

Olympique Lyon - Girondins Bordeaux 2:1 (1:0)
1:0 - Ekambi 32'
1:1 - Kalu 55'
2:1 - Dubois 90+1'

Czytaj także: Trener PSG dostał pytanie o Lionela Messiego. Jasna odpowiedź Mauricio Pochettino Ligue 1. Koronawirus w PSG. Dwóch piłkarzy z pozytywnym wynikiem testu