Premier League. Leicester City bez szans w starciu z Leeds United, Mateusz Klich wszedł z ławki rezerwowych

Niespodzianka na King Power Stadium w Leicester. W meczu 21. kolejki Premier League Leeds United, którego zawodnikiem jest Mateusz Klich (pojawił się na boisku z ławki rezerwowych w 21. minucie), ograło Lisy 3:1, chociaż przegrywało 0:1.

Tomasz Rosiński
James Maddison (z lewej) i Mateusz Klich (z prawej) Getty Images / Michael Regan / Na zdjęciu: James Maddison (z lewej) i Mateusz Klich (z prawej)
Ekipa Leicester przystępowała do niedzielnej konfrontacji z Leeds w roli zdecydowanego faworyta, ale osłabiona brakiem swojego najlepszego strzelca Jamie'go Vardy'ego, który ma problemy zdrowotne.

Lisy od początku rywalizacji starały się narzucić swój styl gry i już w 13. minucie wyszły na prowadzenie. Wówczas Harvey Barnes wymienił szybkie podania z Jamesem Maddisonem i płaskim strzałem pokonał Illana Mesliera.

Jednakże odpowiedź ze strony przyjezdnych nadeszła błyskawicznie, bo niespełna 120 sekund później. Wtedy to Patrick Bamford zagrał dokładnie do Stuarta Dallasa, który popisał się celnym uderzeniem tuż przy słupku bramki strzeżonej przez Kaspera Schmeichela.

W 21. minucie starcia na boisku pojawił się Mateusz Klich (zmienił kontuzjowanego Rodrigo Moreno) i po pewnym czasie posłał futbolówkę do siatki. Jednakże sędzia odgwizdał spalonego i gola reprezentanta Polski nie uznał. Ostatecznie pierwsza połowa meczu zakończyła się remisem 1:1.

Przez pewien czas po zmianie stron na murawie nie działo się nic ciekawego. Dopiero w 70. minucie batalia zaczęła nabierać rumieńców, gdyż wtedy to prowadzenie objęli podopieczni Marcelo Bielsy. Ładnie w prawy, górny róg przymierzył Patrick Bamford, zaś asystę przy tym trafieniu zaliczył Raphinha.

Zawodnicy Leeds United nie zamierzali zwalniać tempa i w 84. minucie wyprowadzili zabójczą kontrę, która zadecydowała o ich cennym zwycięstwie. W końcowej fazie kontrataku Bamford wyłożył Jackowi Harrisonowi piłkę jak na tacy, a ten posłał ją do pustej bramki.