Ligue 1. Czwarta wygrana AS Monaco z rzędu. Czerwona kartka za dyskusję z arbitrem

AS Monaco pokazuje, że wciąż jest w formie. Ekipa Niko Kovaca pokonała na wyjeździe FC Nantes 1:2. Dwie żółte kartki w przeciągu kilku sekund dostał Nicolas Pallois. Obrońca gospodarzy wyleciał z boiska za dyskusję z arbitrem, Thomasem Leonardem.
Mateusz Byczkowski
piłkarze AS Monaco Getty Images / Michael Steele / Na zdjęciu: piłkarze AS Monaco

W pierwszej połowie bez wątpienia przeważali piłkarze AS Monaco. Zespół Niko Kovaca dobrą okazję do objęcia prowadzenia miał już w 18. minucie. Zza szesnastki mocny strzał w słupek oddał Sofiane Diop

Ostatecznie goście dopięli swego i zdobyli bramkę tuż przed zejściem do szatni. W pole karne dośrodkowywał Djibril Sidibe. Najwyżej do główki wyskoczył Guillermo Maripan i pokonał golkipera FC Nantes, Albana Lafonta.

Po przerwie obraz gry wyglądał podobnie. W 60. minucie było już 0:2. Wszystko za sprawą Kevina Vollanda. Niemiecki napastnik dostał podanie na jedenasty metr i uderzeniem z woleja podwyższył prowadzenie.

FC Nantes w 73. minucie miało jeszcze większy problem. Środkowy obrońca Nicolas Pallois za dyskusję z arbitrem, Thomasem Leonardem dostał dwie żółte kartki i musiał zejść z boiska.

Gospodarzom udało się strzelić jeszcze gola kontaktowego kilka minut przed końcem spotkania. Dośrodkowanie z rzutu wolnego przedłużył Andrei Girotto, a Renaud Emond z bliskiej odległości pokonał strzałem głową Benjamina Lecomte.

Kilka godzin wcześniej Lille OSC podejmowało u siebie Dijon FCO. Podopieczni Christophe Galtiera wygrali 1:0 po bramce Yusufa Yaziciego i zostali liderem Ligue 1.

FC Nantes - AS Monaco 1:2
0:1 - Guillermo Maripan 45'
0:2 - Kevin Volland 60'
1:2 - Renaud Emond 83'

FC Nantes: Alban Lafont - Sebastien Corchia, Jean-Charles Castelletto, Nicolas Pallois, Charles Traore (Dennis Appiah 34') - Andrei Girotto - Marcus Coco (Renaud Emond 62'), Abdoulaye Toure (Ludovic Blas 62'), Imran Louza (Pedro Chirivella 62'), Moses Simon (Bridge Ndilu 87'), Randal Kolo.

AS Monaco: Benjamin Lecomte - Djibril Sidibe, Guillermo Maripan, Benoit Badiashile,  Caio Henrique Oliveira Silva - Krepin Diatta (Aleksandr Golovin 69'), Youssouf Fofana (Florentino 79'), Aurelien Tchouameni, Sofiane Diop (Fode Ballo Toure 90') - Kevin Volland, Wissam Ben Yedder (Stevan Jovetic 69').

Żółte kartki: Krepin Diatta (AS Monaco), Youssouf Fofana (AS Monaco), Dennis Appiah (Nantes), Nicolas Pallois x2 (AS Monaco).

Czerwone kartki: Nicolas Pallois.