Ligue 1. Lorient - PSG. Sensacja w meczu mistrzów Francji!

Sensacja w Ligue 1. Mistrzowie Francji, piłkarze PSG, przegrali w potyczce wyjazdowej z plasującym się w strefie spadkowej zespołem Lorient 3:2. Paryżanie gole zdobywali tylko po rzutach karnych.

Michał Piegza
piłkarze PSG Getty Images / Xavier Laine / Na zdjęciu: piłkarze PSG
W piątek piłkarze PSG stracili pozycję lidera Ligue 1. Stało się tak po wygranej drużyny Olympique Lyon. Warunkiem powrotu mistrzów Francji na najwyższy stopień podium był co najmniej remis z plasującą się w strefie spadkowej drużyną FC Lorient.

Goście do potyczki przystąpili pewni siebie. Podejście do spotkania miało wpływ na stwarzane okazje bramkowe. Na pierwszą dobrą szansę trzeba było czekać aż dwa kwadranse. Okazji jednak nie stworzyli sobie paryżanie, ale rywale. Sprzed pola karnego groźnie przymierzył Adrian Grbić Sergio Rico zdołał odbić piłkę.

Siedem minut później golkiper był bez szans. Przed polem karnym powstało zamieszanie, do futbolówki dopadł Laurent Abergel. Zawodnik miejscowych już upadał, ale zdołał uderzyć. Piłka wpadła w samo okienko.

Mistrzom Francji udało się doprowadzić do remisu minutę przed przerwą. Houboulang Mendes przewrócił w polu karnym Neymara. Sam poszkodowany pewnie wykorzystał rzut karny.

Po zmianie stron w 56. minucie sędzia podyktował kolejny rzut karny dla gości za zagranie ręką Mendesa. Po analizie VAR sędzia zmienił jednak decyzję. Chwilę później arbiter ponownie wskazał na "wapno". Kolejny raz przewinił Mendes. Zawodnik Lorient przewrócił rywala. "Jedenastkę" bez problemów wykonał Neymar.

Gospodarzom udało się jednak po raz kolejny doprowadzić do wyrównania. Na dziesięć minut przed końcem do remisu doprowadził Yoanne Wissa, który przeprowadził indywidualną akcję zakończoną golem.

To nie był koniec. W drugiej minucie doliczonego czasu Abergel zagrał do Teremasa Moffiego, a ten zapewnił drużynie Lorient sensacyjną wygraną.

FC Lorient - Paris Saint-Germain 3:2 (1:1)
1:0 - Abergel 37'
1:1 - Neymar (k.) 44'
1:2 - Neymar (k.) 58'
2:2 - Wissa 80'
3:2 - Moffi 90+2'

Lorient: Dreyer - Gravillon, Laporte, Mendes (60' Delaplace) - Hergault, Le Fee (78' Hamel), Monconduit (46' Chalobah), Abergel, Morel - Lauriente (61' Wissa), Grbić (61' Moffi).

PSG: Rico - Florenzi, Kehrer, Kimpembe, Kurzawa - Paredes (82' Gueye), Danilo Pereira - Di Maria (81' Sarabia), Neymar, Mbappe - Icardi.

Żółte kartki: Lee Fee, Monconduit, Lemoine, Abergel (Lorient) oraz Danilo, Paredes (PSG).