Puchar Niemiec. Borussia Dortmund męczyła się z pierwszoligowcem. Zwrot akcji w końcówce

W 1/8 finału Pucharu Niemiec, SC Padeborn 07 postawił się Borussii Dortmund. Ostatecznie zespół Edina Terzicia wygrał po dogrywce 3:2 i awansował do kolejnej rundy. Pierwszoligowiec doprowadził do remisu w 8. minucie czasu doliczonego.

Mateusz Byczkowski
Erling Haaland PAP/EPA / Frederic Scheidemann / POOL / Na zdjęciu: Erling Haaland
Choć pierwsze minuty nie zapowiadały tak emocjonującego spotkania. Po ponad kwadransie Borussia Dortmund wygrywała już 2:0. Pierwszego gola dla gospodarzy strzelił Emre Can, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym i otworzył wynik meczu.

Kilka minut później prowadzenie podwyższył Jadon Sancho. Młody Anglik po podaniu Erlinga Haalanda  znalazł się w sytuacji sam na sam i pewnie pokonał bramkarza SC Paderborn 07.

Po przerwie, goście wzięli się do odrabiania strat. Defensorzy ekipy z  Bundesligi źle wybili piłkę. Za linią pola karnego przejął ją Julian Justvan. Niemiecki pomocnik uderzył w sam środek, jednak golkiper Borussii, wypuścił futbolówkę z rąk.

W doliczonym czasie gry Erling Haaland strzelił gola na 3:1. Arbiter, Tobias Stieler po konsultacji VAR dopatrzył się jednak faulu jednego z zawodników gospodarzy w polu karnym rywala. Sędzia anulował gola i przyznał rzut karny dla SC Padeborn 07. Prince-Osei Owusu wykorzystał jedenastkę i doprowadził do dogrywki.

Haaland w dogrywce znów trafił. Jego zespół awansował więc do ćwierćfinału Pucharu Niemiec. Kolejny mecz podopieczni Edina Terzicia zagrają już w sobotę (6 lutego). Przeciwnikiem wicemistrza Niemiec w 20. kolejce Bundesligi będzie SC Freiburg.

Borussia Dortmund - SC Paderborn 07 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)

1:0 - Emre Can 6'
2:0 - Jason Sancho 16'
2:1 - Julian Justvan 79'
2:2 - Prince-Osei Owusu 90+7'
3:2 - Erling Haaland 96' (w dogrywce)

Borussia Dortmund: Marwin Hitz - Mateu Morey (46' Felix Passlack), Łukasz Piszczek, Manuel Akanji, Nico Schulz (91' Raphael Guerreiro) - Thomas Delaney, Emre Can, Jude Bellingham (74' Mahmoud Dahoud) - Julian Brandt (65' Giovanni Reyna), Erling Haaland, Jason Sancho (116' Marco Reus).

SC Padeborn 07: Leopold Zingerle - Frederic Ananou, Uwe Hunemeier, Sebastian Schonlau, Jamilu Collins - Ron Schallenberg (88' Prince-Osei Owusu), Maximilian Thalhammer (69' Julian Justvan) - Chris Fuhrich (105' Marcel Heller), Dennis Srbeny (70' Marco Terrazzino), Christopher Antwi-Adjei - Sven Michel.

Żółte kartki: Dennis Srbeny (SC Padeborn 07), Svante Ingelsson (SC Padeborn 07), Frederic Ananou (SC Padeborn 07), Thomas Delaney (Borussia Dortmund), Christopher Antwi-Adjej (SC Padeborn 07), Mahmoud Dahoud (Borussia Dortmund).

Sędzia: Tobias Stieler.

******
Holstein Kiel - SV Darmstadt 98 1:1 (0:0, 1:1, 0:0) rzuty karne 9:8

Rot-Weiss Essen - Bayer 04 Leverkusen 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)

Werder Brema  - SpVgg Greuther Fuerth  2:0 (1:0)

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)