Zrobił to z zimną krwią. Tak Robert Lewandowski strzelił gola Al Ahly (wideo)

W 17. minucie meczu półfinałowego Klubowych Mistrzostw Świata pomiędzy Bayernem Monachium i Al Ahly Robert Lewandowski pokonał bramkarza Mohameda El Shenawy'ego. Reprezentant Polski zrobił to na dużym spokoju.

Piotr Bobakowski
Robert Lewandowski strzela bramkę w półfinale KMŚ Twitter / twitter.com/sport_tvppl/ / Robert Lewandowski strzela bramkę w półfinale KMŚ
Robert Lewandowski zdobył swojego premierowego gola w Klubowych Mistrzostwach Świata. Polski napastnik Bayernu Monachium w 17. minucie spotkania półfinałowego z Al Ahly Kair z Egiptu świetnie znalazł się w polu karnym i po podaniu od Serge'a Gnabry'ego spokojnie skierował piłkę do siatki.

Bramkarz Mohamed El Shenawy był bez szans wobec precyzyjnego strzału "Lewego". "Mamy bramkę, brawo Robert!" - krzyczał do mikrofonu komentujący spotkania dla TVP Sport Dariusz Szpakowski.

"Robert zrobił to, co rasowy napastnik. Był w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie, przyjął piłkę, popatrzył co się dzieje, jak wygląda sytuacja, jeżeli chodzi o ustawienie bramkarza i na dużym spokoju kieruje piłkę do bramki" - skomentował bramkę Jacek Magiera.

Na twitterowym profilu TVP Sport, gdzie zamieszczono wideo z golem Lewandowskiego, napisano: "Strzelić gola w klubowych MŚ - misja wykonana. Robert Lewandowski 45 minut od kolejnego finału".

Zobacz gola Lewandowskiego przeciwko Al Ahly (mecz zakończył się zwycięstwem Bayernu 2:0, a Lewy strzelił dwie bramki, relacja TUTAJ).