Liga Europy. Nokaut w Turynie. Manchester United rozbił Real Sociedad

W mecz 1/16 finału Ligi Europy Manchester United nie dał żadnych szans Realowi Sociedad, pokonując rywala, w roli gościa w Turynie, 4:0. Sprawa awansu jest już raczej przesądzona.

Michał Piegza
piłkarze Manchesteru United PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru United
To wydawała się jedna z najciekawszych par 1/16 finału Ligi Europy. Wiele wskazuje na to, że już na półmetku rywalizacji jest wszystko jasne. Potyczka rozgrywana była w Turynie, honory gospodarza pełnił Real Sociedad.

Sporo działo się od pierwszych minut. W 2. minucie niecelnie uderzył Adnan Januzaj. W odpowiedzi z ostrego kąta przymierzył Marcus Rashford, Alex Remiro zdołał wybić piłkę. Kilkadziesiąt sekund później groźnie zrobiło się ponownie pod bramką Deana Hendersona. Strzelał Aleksandr Isak, golkiper nie dał się zaskoczyć.

Po emocjach w pierwszych minutach w kolejnych piłkarze przestali kreować sobie okazje, ale mecz mógł się podobać. Na szansę trzeba było czekać do 16. minuty. Wówczas z okolic pola bramkowego uderzał Scott McTominay, Remiro nie pozwolił się pokonać. Chwilę później do siatki powinien trafić Marcus Rashford, ale w wyśmienitej sytuacji pozwolił wykazać się golkiperowi.

Gol dla United padł w 27. minucie. Po zagraniu Rashforda Robin Le Normand i Joseba Zubeldia zderzyli się, do piłki dopadł Bruno Fernandes i pokonał Remiro, który także w sytuacji był trochę zagubiony.

Goście bez większych problemów dowieźli prowadzenie do przerwy, a po zmianie stron pozbawili rywala złudzeń. Real Sociedad początkowo poszukał okazji. W 48. minucie strzelał Le Normand, Henderson nie pozwolił się zaskoczyć.

Goście drugi cios zadali w 57. minucie. Rashford zagrał do Daniela Jamesa, ten natychmiast do Fernandesa, który z pola karnego uderzył obok wychodzącego z bramki golkipera. Początkowo sędzia nie uznał trafienia, dopatrując się spalonego. Jednak po analizie powtórek zaliczył gola.

Prowadząc 2:0 podopieczni Ole Gunnara Solskjaera grali z dużą pewnością siebie i po kolejnych ośmiu zdobyli trzecią bramkę. Po podaniu Freda Rashford uciekł obrońcom i w sytuacji sam na sam pokonał Remiro.

W końcówce Manchester United kontrolował spotkanie, ale mógł zdobyć kolejne gole. Remiro nie zdołali pokonać Mason Greenwood, James oraz Harry Maguire. Wynik gry ustalił w 90. minucie po indywidualnej akcji James. Goście są krok od awansu do kolejnej rundy Ligi Europy.

Real Sociedad - Manchester United 0:4 (0:1)
0:1 - Bruno Fernandes 27'
0:2 - Bruno Fernandes 57'
0:3 - Marcus Rashford 65'
0:4 - Daniel James 90'

Real Sociedad: Alex Remiro - Joseba Zaldua (73' Andoni Gorosabel), Robin Le Normand, Igor Zubeldia Elorza, Nacho Monreal - David Silva, Asier Illarramendi (73' Ander Guevara), Mikel Merino - Adnan Januzaj (80' Portu), Alexander Isak (80' Ander Barrenetxea), Mikel Oyarzabal (86' Jon Bautista).

Mancheter United: Dean Henderson - Aaron Wan-Bissaka, Eric Bailly, Harry Maguire, Alex Telles - Scott McTominay (60' Nemanja Matić), Fred - Mason Greenwood (83' Amad Diallo), Bruno Fernandes (83' Juan Mata), Daniel James - Marcus Rashford (69' Anthony Martial).

Żółte kartki: Le Normand (Real) oraz Wan-Bissaka (United).