La Liga: Sevilla wyprzedziła Barcelonę

W La Lidze dokończono 25. kolejkę. W Pampelunie Osasuna nie miała szans w potyczce z Sevillą, przegrywając 0:2. Goście dzięki trzem punktom awansowali na 3. miejsce, na 4. spychając Barcelonę.
Michał Piegza
piłkarze Sevilla FC PAP/EPA / Villar Lopez / Na zdjęciu: piłkarze Sevilla FC

Osasuna w ostatnich tygodniach zaczęła punktować i oddaliła się od strefy spadkowej. Drużyna z Pampeluny wciąż nie może czuć się jednak zbyt bezpiecznie. W poniedziałkowej potyczce z Sevillą drużyna liczyła na kolejne zdobycze.

Swoje cele mają jednak także zwycięzcy Ligi Europy w poprzednim sezonie. Sevilla walczy w La Lidze o medal i po meczu ponownie znalazła się na podium, spychając z niego Barcelonę.

W potyczce padły dwie bramki. W 19. minucie gola dla gości zdobył Diego Carlos. Nadzieje Osasuny na punkt zamknął już cztery minuty po zmianie stron Luuk de Jong.

Sevilla plasuje się aktualnie na 3. miejscu, ale nieśmiało może spoglądać na lidera Atletico, do którego traci siedem punktów.

Osasuna Pampeluna - Sevilla FC 0:2 (0:1)
0:1 - Carlos 19'
0:2 - de Jong 49'

2 FC Barcelona 25 16 5 4 55:22 53
3 Real Madryt 24 16 4 4 42:19 52
4 Sevilla FC 24 15 3 6 34:18 48
5 Real Sociedad 24 11 8 5 41:20 41
6 Real Betis 25 12 3 10 33:38 39