Coraz ciekawiej w La Lidze. Godzinne męczarnie Realu Madryt. Atletico pod presją

Coraz ciekawiej robi się w La Lidze. W sobotę punkty zgubił lider Atletico. Okazję do zmniejszenia dystansu do lokalnego rywala wykorzystał Real Madryt, pokonując w potyczce wyjazdowej Real Valladolid 1:0.

Michał Piegza
Raphael Varane z Realu Madryt wyskakuje do piłki PAP/EPA / R. GARCIA / Raphael Varane z Realu Madryt wyskakuje do piłki
Mistrzowie Hiszpanii mają ogromne problemy kadrowe. Plaga kontuzji sprawiła, że Zinedine Zidane na ławce musiał posadzić wielu nieogranych zawodników.

W premierowej odsłonie Królewscy przeważali, ale to gospodarze jako pierwsi mogli zdobyć bramkę. W 7. minucie Thibaut Courtois sparował strzał Fabiana Orellany, po chwili poprawiał Siady Janko, ale bramkarz nogą odbił piłkę na korner.

W kolejnych minutach więcej z gry mieli goście. Dwukrotnie do siatki gospodarzy trafił Mariano Diaz, jednak snajper w 23. i 30. minucie był na spalonym i bramki nie mogły zostać uznane. Królewscy gola powinni zdobyć sześć minut przed przerwą. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z prawej strony boiska Casemiro uderzył jednak ponad poprzeczką.

Po zmianie stron wciąż przeważali wybrańcy Zidane'a. Cały czas Realowi Madryt brakowało skuteczności. W 50. minucie kolejną okazję zmarnował Casemiro. Po dośrodkowaniu Brazylijczyk miał sporo czasu i miejsca, jednak strzelając głową spudłował.

Pięć minut później okazję mieli gospodarze. Złe zagranie Ferlanda Mendy'ego, piłkę przejął Fabian Orellana, kapitalnie w bramce zachował się Thibaut Courtois. Po kolejnych dziesięciu minutach Królewscy zdobyli gola. W 65. minucie Toni Kroos dośrodkował z rzutu wolnego na piąty metr, a Casemiro przy swojej trzeciej próbie strzałem głową pokonał bramkarza.

Po zdobyciu przez gości gola z boiska zaczęło ponownie wiać nudą. Gracze Realu Madryt nie kwapili się do ataku, a rywale przegrywając mieli problemy z konstruowaniem akcji.

Dzięki trzem punktom Real Madryt do Atletico traci aktualnie trzy punkty, jednak ma jeden mecz rozegrany więcej.

Real Valladolid - Real Madryt 0:1 (0:0)
0:1 - Casemiro 65'

Real Valladolid: Jordi Masip - Luis Perez, Joaquin Fernandez, Bruno Gonzalez, Nacho Martinez - Ruben Alcaraz (84' Kike), Roque Mesa (73' Kenan Kodro) - Saidy Janko (61' Jota), Kike Perez (84' Oscar Plano), Fabian Orellana - Sergi Guardiola (73' Shoen Weissman).

Real Madryt: Thibaut Courtois - Lucas Vazquez, Raphael Varane, Nacho, Ferland Mendy - Toni Kroos, Casemiro, Luka Modrić - Marco Asensio (66' Sergio Arribas), Mariano Diaz (66' Hugo Duro), Vinicius Junior (66' Isco).

Żółte kartki: Alcaraz, Martinez, Orellana, Plano (Valladolid) oraz Vazquez, Arribas (Madryt).

Sędzia: Guillermo Cuadra.