La Liga. Koszmar Lengleta w meczu Barcelony z Cadizem. Sensacja na Camp Nou!

Piłkarze Barcelony pokonując Cadiz mieli szansę zmniejszyć dystans do Atletico. Gracze Ronalda Koemana długo prowadzili z Cadizem 1:0 i powinni zdobyć więcej goli. W końcówce goście sensacyjnie doprowadzili do remisu.

Michał Piegza
mecz FC Barcelona - Cadiz CF PAP/EPA / Toni Albir / Na zdjęciu: mecz FC Barcelona - Cadiz CF
Barcelona w przypadku wygranej zmniejszyłaby straty do lidera La Ligi Atletico do trzecg punktów. Zespół Ronalda Koemana w lidze wygrywał ostatnio mecz za meczem. Inne problemy ma Cadiz, który seryjnie przegrywał.

Barcelona od początku uzyskała przewagę. Goście skupili się na defensywie i długo nie dopuszczali faworyta do sytuacji strzeleckich. Dopiero w 16. minucie serce mocniej zabiło Jeremiasowi Ledesmie, który z trwogą obserwował jak piłka po strzale Jordiego Alby o centymetry mija bramkę. Chwilę później w dobrej sytuacji znalazł się Lionel Messi, jednak atakowany przez obrońcę nie zdołał skutecznie uderzyć.

W 29. minucie kolejną szansę na gola miał Argentyńczyk. Messi uderzył sprzed pola karnego, Ledesma końcami palców odbił piłkę. Dwie minuty później arbiter podyktował rzut karny, kiedy w szesnastce padł Pedri. "Jedenastkę" pewnie wykorzystał Messi.

Rozluźnieni trafieniem gospodarze mogli słono zapłacić za brak koncentracji. W 33. minucie po dograniu z prawej strony Marc-Andre ter Stegen do piłki nie doszedł, ale Ruben Sobrino z bliska w bramkę nie trafił.

Przed przerwą piłka jeszcze dwukrotnie wpadała do siatki gości. Jednak trafienia Frenkiego De Jong oraz Pedriego nie zostały uznane. Sędzia dopatrywał się za każdym razem spalonego.

W 2. połowie to goście jako pierwsi wykreowali sobie okazję do wyrównania. Z pola karnego uderzył Salvi, piłka odbiła się od partnera i przeleciała tuż obok słupka. To było ostrzeżenie dla gospodarzy, którzy ponownie uzyskali przewagę.

Piłkarze Barcelony długo nie potrafili stworzyć sobie klarownej okazji do podwyższenia wyniku. W decydujących momentach wicemistrzom Hiszpanii brakowało spokoju. W 61. minucie już z pola bramkowego do Griezmanna dogrywał Messi, ale Ledesma piłkę przejął.

Kilka razy pokazał się Ousmane Dembele. Francuz przesadzał z fantazją w wykańczaniu swoich akcji i uderzał niecelnie lub też był blokowany przez obrońców. Drugiego trafienia w meczu szukał dość niemrawy w spotkaniu Messi, ale brakowało mu celności. Z kolei w 86. minucie dobrą szansę zmarnował Riqui Puig.

Goście w końcówce przeprowadzili jedną akcję. W 88. minucie Clement Lenglet w polu karnym kopnął w nogę Sobrino. Sędzia bez wahania podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Alex.

Barcelona rzuciła się do ataku, jednak zwycięskiej bramki nie była w stanie zdobyć.

FC Barcelona - Cadiz CF 1:1 (1:0)
1:0 - Lionel Messi (k.) 32'
1:1 - Alex (k.) 89'

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Sergino Dest (80' Oscar Mingueza), Gerard Pique, Clement Lenglet, Jordi Alba - Frenkie De Jong, Sergio Busquets (65' Martin Braithwaite), Pedri (74' Francisco Trincao) - Ousmane Dembele (80' Riqui Puig), Lionel Messi, Antoine Griezmann (65' Miralem Pjanić).

Cadiz FC: Jeremias Ledesma - Isaac Carcelen, Marcos Lopez, Fali Jimenez, Alfonso Espino - Salvi (62' Ivan Alejo), Jon Garrido (58' Jose Mari), Alberto Perea (76' Jens Jonsson), Jairo Izquierdo (59' Alex)  - Alvaro Negredo (59' Antony Lozano), Ruben Sobrino.

Żółte kartki: Alejo, Mari (Cadiz).

Sędzia: Juan Martinez.