Bundesliga. RB Lipsk wywalczył zwycięstwo. Zdecydował gol w samej końcówce

RB Lipsk zdołał zwyciężyć z Borussią M'Gladbach, choć to goście prowadzili po pierwszej połowie. Alexander Sorloth strzelił gola na 3:2 w doliczonym czasie gry.

Rafał Szymański
piłkarze RB Lipsk PAP/EPA / FILIP SINGER / Na zdjęciu: piłkarze RB Lipsk
Do sobotniej rywalizacji piłkarze Borussii M'Gladbach przystępowali w minorowych nastrojach po porażce w Lidze Mistrzów z Manchesterem City (0:2). Ekipa Marco Rose jednak dobrze zaprezentowała się na Red Bull Arena w Lipsku.

Przyjezdni rozpoczęli strzelanie po 6 minutach. Dayot Upamecano sprokurował rzut karny, do którego podszedł Jonas Hofmann. Peter Gulacsi wyczuł intencje pomocnika Borussii, ale i tak nie zdołał obronić jedenastki.

W 19. minucie zespół trenera Rose rozegrał piękną akcję. Valentino Lazaro dośrodkował z prawej strony do Breela Embolo. Szwajcar zgrał głową do Marcusa Thurama, który klatką piersiową skierował piłkę do siatki. Francuz zdobył 4 bramkę w tym sezonie.

Drużyna z Lipska strzeliła gola kontaktowego w 57. minucie. Marcel Halstenberg dostrzegł w polu karnym Christophera Nkunku. 23-latek uderzeniem z niewielkiej odległości nie dał szans Yannowi Sommerowi na skuteczną interwencję.

Yussuf Poulsen doprowadził do remisu. Duński napastnik zza pola karnego, piłka jeszcze odbiła się od słupka i zatrzepotała w siatce. Asystę na swoim koncie zapisał Dani Olmo.

Końcowy wynik doliczonym czasie gry ustalił Alexander Sorloth. Piłkarz otrzymał dośrodkowanie Nkunku i głową pokonał Sommera. Zespół gospodarzy ostatecznie zdołał odrobić straty.

RB Lipsk znajduje się na pozycji wicelidera tabeli Bundesligi. Podopieczni Juliana Nagelsmanna tracą 3 punkty do prowadzącego Bayernu Monachium. Borussia jest na 7. miejscu.

RB Lipsk - Borussia M'gladbach 3:2 (0:2)
0:1 - Jonas Hofmann (k.) 6'
0:2 - Marcus Thuram 19'
1:2 - Christopher Nkunku 57'
2:2 - Yusuff Poulsen 66'
3:2 - Alexander Sorloth 90+3'