Bramkarka reprezentacji Polski złamała nos. Teraz musi nosić "nowy element garderoby"

Reprezentacja Polski kobiet nie wywalczyła awansu do mistrzostw Europy. W ostatnim meczu eliminacji przeciwko Hiszpanii kapitan zespołu Katarzyna Kiedrzynek grała ze złamanym nosem.

Katarzyna Kiedrzynek Getty Images / Aurelien Meunier - PSG / Na zdjęciu: Katarzyna Kiedrzynek
Reprezentacja Polski kobiet miała szansę na wywalczenie historycznego, pierwszego awansu na duży turniej piłkarski do ostatniej kolejki eliminacji. Nie zdołała jednak odnieść zwycięstwa na trudnym terenie w Hiszpanii. Porażka 0:3 skazała Biało-Czerwone na trzecie miejsce w grupie.

Katarzyna Kiedrzynek grała w tym meczu na wysokim poziomie. Kapitan zespołu dwoiła się i troiła między słupkami, a dzięki jej interwencjom Hiszpanki miały kłopot ze zbudowaniem bezpiecznej przewagi wcześniej niż w końcówce meczu.

W pierwszej połowie Kiedrzynek dostała mocny cios piłką w twarz i potrzebowała kilku minut na podniesienie się z boiska. Bramkarka nie zdecydowała się na zejście na ławkę mimo bolesnego urazu. Przeprowadzone po meczu badania wykazały, że Kiedrzynek grała ze złamanym nosem.

Reprezentantka Polski będzie w najbliższym czasie trenować i rozgrywać mecze w masce chroniącej nos. "Mamy nadzieję, że nowy element garderoby nie będzie za mocno przeszkadzał w kolejnych paradach" - czytamy na profilu "Łaczy nas piłka kobieca", który zaprezentował zdjęcie zawodniczki w masce.

Kiedrzynek jest najbardziej doświadczoną kadrowiczką w europejskiej piłce klubowej. W 2020 roku przeniosła się do niemieckiego VfL Wolfsburg po siedmiu latach spędzonych we francuskim Paris Saint-Germain. W reprezentacji Polski występuje od ponad dekady.

Czy reprezentacja Polski kobiet zagra w tej dekadzie na dużej imprezie piłkarskiej?