Drugiego finalistę Pucharu Króla wyłoniła dogrywka. Barcelona poznała rywala

Sporo emocji było w drugi półfinałowym meczu o Puchar Króla. W regulaminowym czasie Levante remisowało z Athletikiem Bilbao 1:1. W dodatkowych dwóch kwadransach gola zdobyli goście i to oni zmierzą się w finale z Barceloną.

Michał Piegza
radość piłkarzy Athletic Bilbao PAP/EPA / Manuel Bruque / Na zdjęciu: radość piłkarzy Athletic Bilbao
W środę awans do finału Pucharu Króla Barcelona wywalczyła po dogrywce. Także w drugim półfinale dodatkowe dwa kwadranse decydowały o tym, która z drużyn zagra o trofeum.

W pierwszym spotkaniu w Bilbao padł remis 1:1. Wówczas prowadzenie w meczu uzyskali gracze Levante. Podobnie było w rewanżu. W 17. minucie gola zdobył Marti Roger. Goście wyrównali trzynaście minut później. Rzut karny wykorzystał Raul Garcia.

Do końca regulaminowego czasu gole już nie padły. Na bramkę czekać trzeba było do 112. minuty. Wówczas strzał sprzed pola karnego Alejandro Berenguera odbił się od obrońcy. Piłka zmyliła bramkarza, trafiła w słupek i znalazła się w siatce.

Gospodarze mieli osiem minut na zdobycie dwóch goli, ale sztuka ta im się nie udała. W finale Pucharu Króla Athletic Bilbao zagra z Barceloną.

Levante UD - Athletic Bilbao 1:2 (1:1, 1:1)
1:0 - Roger 17'
1:1 - Garcia (k.) 30'
1:2 - Berenguer 112'

W pierwszym meczu: 1:1

Awans: Athletic Bilbao