Puchar Króla. Athletic - Levante. Dwa gole i sprawa awansu otwarta

Za nami pierwsze mecze półfinałowe rozgrywek o Puchar Króla. Bliżej awansu do finału po środowej wygranej nad Barceloną jest Sevilla. Z kolei w czwartek w potyczce Athletiku z Levante padł remis 1:1.

Michał Piegza
Unai Lopez i Gonzalo Melero PAP/EPA / Luis Tejido / Na zdjęciu: Unai Lopez i Gonzalo Melero
W drugim półfinale rozgrywek o Puchar Króla remis. Faworyzowany Athletic, który w 2021 roku wywalczył już Superpuchar Hiszpanii, graczom Levante dał się zaskoczyć w 26. minucie.

Wówczas Jorge De Frutos zagrał do Gonzalo Melero, a ten pokonał bramkarza gospodarzy.

Miejscowym do remisu udało się doprowadzić trzynaście minut po zmianie stron. Po dośrodkowaniu wysoko do piłki wyskoczył Inigo Martinez. Bramkarz Levante był bez szans.

Do końca spotkania gracze z Bilbao szukali zwycięskiego trafienia i korzystniejszej sytuacji przed rewanżem. Nie udało im się jednak zaskoczyć Daniego Cardenasa.

Ponownie piłkarze obu drużyn spotkają się 4 marca.

Athletic Bilbao - Levante UD 1:1 (0:1)
0:1 - Melero 26'
1:1 - Martinez 58'