Pewne zwycięstwo Dynama Kijów. Tomasz Kędziora zanotował asystę (wideo)

W 17. kolejce ligi ukraińskiej Dynamo Kijów zwyciężyło 3:0 FK Minaj. Cegiełkę do wygranej swojego zespołu dołożył Tomasz Kędziora.
Rafał Szymański
asysta Tomasza Kędziory YouTube / Na zdjęciu: asysta Tomasza Kędziory

Podopieczni Mircei Lucescu otworzyli worek z bramkami na początku drugiej części gry. W 52. minucie Tomasz Kędziora przytomnie dojrzał Sergiya Sydorchuka i wyłożył mu piłkę. Pomocnik strzałem z dystansu pokonał bramkarza rywali.

Chwilę Repo Malepe obejrzał czerwoną kartkę i osłabił drużynę gości. W 56. minucie Carlos De Pena popisał się świetnym uderzeniem z rzutu wolnego. W doliczonym czasie Gerson Rodrigues wykorzystał rzut karny i ustalił końcowy rezultat na 3:0.

Kędziora spędził na murawie 64 minuty, zastąpił go Rodrigues. W trwających rozgrywkach reprezentant Polski wystąpił dotychczas we wszystkich spotkaniach, jego łączny bilans to 1 bramka i 2 asysty. Prawy obrońca znalazł się w szerokiej kadrze Paulo Sousy na marcowe mecze eliminacji mistrzostw świata.

Dynamo pewnie zmierza po mistrzostwo Ukrainy. Po 17 rozegranych kolejkach zespół trenera Lucescu ma w swoim dorobku już 40 punktów. W tym momencie Szachtar Donieck traci 4 oczka do lidera.

Dynamo Kijów - FK Minaj 3:0 (0:0)
1:0 - Sergiy Sydorchuk 52'
2:0 - Carlos De Pena 56'
3:0 - Gerson Rodrigues (k.) 90+1'

Asysta Tomasza Kędziory (od 1:16:20):

Kędziora będzie podstawowym obrońcą reprezentacji?