Bundesliga. Kuriozalny błąd bramkarza Werderu. Bez bramek w starciu Arminii z Unionem

Spotkanie FC Koeln z Werderem Brema zakończyło się wynikiem 1:1. Goście stracili punkty przez poważny błąd Jiriego Pavlenki. W drugim niedzielnym meczu Arminia Bielefeld bezbramkowo zremisowała z Unionem Berlin.

Rafał Szymański
Jiri Pavlenka Getty Images / Stuart Franklin / Na zdjęciu: Jiri Pavlenka
Werder do rywalizacji przystępował w roli minimalnego faworyta. Pierwsza bramka padła dopiero po 66 minutach gry.

Romano Schmid dośrodkował wprost na głowę Josha Sargenta. Amerykański napastnik bez większych problemów znalazł drogę do siatki. 17 minut później było już 1:1. Emmanuel Dennis dograł w pole karne i Jiri Pavlenka fatalnie minął się z piłką. Błąd golkipera przyjezdnych wykorzystał Jonas Hector, który wpisał się na listę strzelców.

Podział punktów z pewnością nie jest zadowalający dla obu stron. Aktualnie Werder zajmuje 12. pozycję w tabeli ligi niemieckiej, natomiast FC Koeln jest na 14. miejscu. Podopieczni Markusa Gisdola mają zaledwie 3 "oczka" przewagi nad przedostatnim Mainz.

W spotkaniu zamykającym 24. kolejkę Bundesligi Arminia Bielefeld podejmowała Union Berlin. To nie był najlepszy dzień dla napastników tych zespołów. W ostatecznym rozrachunku mecz zakończył się remisem 0:0.

Beniaminek nie potrafi wydostać się ze strefy spadkowej. W zdecydowanie lepszej sytuacji jest stołeczny Union, który obecnie znajduje się na 7. miejscu i walczy o europejskie puchary.

1.FC Koeln - Werder Brema 1:1 (0:0)
0:1 - Josh Sargent 66'
1:1 - Jonas Hector 83'

Arminia Bielefeld - 1.FC Union Berlin 0:0