eWinner II liga: Motor Lublin walczył do końca. Rywal nie przetrwał

Motorowi Lublin i Olimpii Elbląg przyszło zmierzyć się na przysypanym śniegiem boisku. Podopieczni Marka Saganowskiego zwyciężyli 1:0 dzięki uderzeniu w końcówce podstawowego czasu.

Marek Saganowski WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Marek Saganowski
Ważna dla meczu była czerwona kartka, którą zobaczył Klaudiusz Krasa w efekcie kumulacji dwóch żółtych. Pomocnik Olimpii Elbląg zachował się nierozsądnie i w 73. minucie osłabił dotąd solidnie broniącą drużynę.

Motor Lublin przycisnął po wykluczeniu jednego z przeciwników. W 76. minucie mocne uderzenie Michała Króla zostało obronione przez dobrze dysponowanego Andrzeja Witana. Niewiele później Krzysztof Ropski nieznacznie chybił strzałem głową z bliska. Czas uciekał i choć beniaminek atakował, to nie potrafił potwierdzić przewagi liczebnej prowadzeniem.

Lublinianie nie zwątpili w możliwość zdobycia kompletu punktów i rozstrzygnęli starcie w 87. minucie. W pole karne Olimpii wbiegli obdarzeni dobrymi warunkami fizycznymi obrońcy. Rafał Grodzicki główkował po dośrodkowaniu w poprzeczkę, ale znalazł się jeszcze Ariel Wawszczyk i wykonał dobitkę na 1:0. Olimpia miała już za mało czasu oraz zasobów, żeby doprowadzić do remisu.

Motor wygrał po raz drugi pod wodzą Marka Saganowskiego i po raz pierwszy w 2021 roku na własnym stadionie. W poprzednim tygodniu odniósł zwycięstwo 1:0 ze Zniczem w Pruszkowie. Walcząca o utrzymanie Olimpia została pokonana po zdobyciu czterech punktów w dwóch spotkaniach otwierających rundę wiosenną.

Motor Lublin - Olimpia Elbląg 1:0 (0:0)
1:0 - Ariel Wawszczyk 87'

Motor: Sebastian Madejski – Michał Bogacz, Ariel Wawszczyk, Rafał Grodzicki, Michał Król, Tomasz Swędrowski, Sławomir Duda (46' Filip Wójcik), Rafał Król, Paweł Moskwik (46' Dawid Pakulski), Piotr Celgarz (82' Dominik Kunca), Daniel Świderski (71' Krzysztof Ropski)

Olimpia: Andrzej Witan - Michał Kiełtyka, Tomasz Lewandowski, Kamil Wenger, Tomasz Sedlewski, Sebastian Kamiński (79' Dawid Jabłoński), Michał Ressel (60' Sebastian Bartlewski), Patryk Burzyński (89' Aleksander Waniek), Klaudiusz Krasa, Marcin Bawolik (79' Oskar Kordykiewicz), Janusz Surdykowski

Żółte kartki: Surdykowski, Krasa, Bartlewski, Burzyński (Olimpia)

Czerwona kartka: Klaudiusz Krasa (Olimpia) /73' - za drugą żółtą/

Sędzia: Paweł Dziopak (Tychy)