Liga Mistrzów. Spokój Chelsea. Atletico Madryt bez armat

W rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów zwrotu akcji nie było. Po wygranej w pierwszym spotkaniu Chelsea nad Atletico 1:0, w rewanżu londyńczycy zwyciężyli 2:0 i pewnie wywalczyli awans.

Michał Piegza
piłkarze Chelsea FC cieszą się z bramki PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: piłkarze Chelsea FC cieszą się z bramki
Na półmetku rywalizacji w 1/8 finału Ligi Mistrzów w korzystniejszej sytuacji była Chelsea, która w pierwszym meczu wygrała 1:0. Przed rewanżem w Londynie wszystko było jednak jeszcze możliwe. Atletico w La Lidze ostatnio spuściło z tonu, a Chelsea z meczu na meczu gra coraz lepiej. Thomas Tuchel w klubie jak na razie wykonuje kapitalną pracę.

W pierwszych minutach pod bramką gospodarzy starali się coś zdziałać goście. Brakowało im jednak dokładności. Chelsea, mając jednobramkową przewagę, czekała na to, co zrobi rywal. A ten nie miał pomysłu na zagrożenie Edouardowi Mendy'emu.

Kiedy przewaga zespołu z Madrytu była coraz wyraźniejsza, cios zadali gospodarze. W 34. minucie po kontrze Kai Havertz zagrał do Timo Wernera, a ten podał do Hakima Ziyecha. Futbolówki nie zdołał przejąć Stefan Savić i Jan Oblak skapitulował po strzale z bliska. W tym momencie pewne już było, że w potyczce nie będzie dogrywki. Atletico do awansu potrzebowało dwóch bramek. Przyjezdni rzucili się do ataku, jednak to kolejne wyjście Chelsea mogło zakończyć się bramką. Strzał Havertza obronił bramkarz.

Po zmianie stron Atletico miało problemy z zagrożeniem Mendy'emu. Ponownie to gospodarze mogli podwyższyć wynik. W 57. minucie sprytną próbę podjął Ziyech, ale zasłonięty Oblak nie pozwolił się zaskoczyć.

Diego Simeone starał się ratować mecz dokonując zmian. Plac gry opuścił m.in. Luis Suarez. Efektów roszady w składzie jednak nie przynosiły. Minuty płynęły, a lider La Ligi nie potrafił skonstruować groźnej akcji. Chelsea bez większych problemów rozbijała ataki Atletico.

Atletico do remisu mogło doprowadzić w 80. minucie. Wówczas piłka po strzale Joao Felixa otarła się o nogę rywala i tuż obok słupka wyszła na rzut rożny. Chwilę później z boiska wyleciał Stefan Savić, który w polu karnym uderzył Antonio Ruedigera.

Grając w osłabieniu goście długo nie byli w stanie nic zdziałać. Dopiero w doliczonym czasie musiał wykazać się Mendy. Bramkarz w efektownym stylu obronił strzał Felixa. W czwartej minucie doliczonego czasu wygraną miejscowych przypieczętował wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Emerson Palmieri.