Ogromny pech Bartłomieja Drągowskiego. Polak nie dokończył meczu

Bartłomiej Drągowski nie będzie dobrze wspominał niedzielnego starcia z AC Milan. Bramkarz opuścił boisko w końcówce pierwszej połowy.

Rafał Szymański
Bartłomiej Drągowski Getty Images / Ciro de Luca/Soccrates / Na zdjęciu: Bartłomiej Drągowski
Podopieczni Stefano Piolego zdecydowanie lepiej weszli w mecz z Fiorentiną. Po 9 minutach gry AC Milan prowadził 1:0 po trafieniu Zlatana Ibrahimovicia, asystę zaliczył Simon Kjaer. Bartłomiej Drągowski w tej sytuacji nie miał nic do powiedzenia.

Później do głosu doszli miejscowi. W 17. minucie Erick Pulgar kapitalnie przymierzył z rzutu wolnego i po chwili piłka zatrzepotała w siatce.

Jeszcze przed końcem pierwszej połowy polski golkiper musiał opuścić plac gry. Drągowski doznał kontuzji przy wybiciu piłki, a następnie upadł na murawę. 23-letni zawodnik został zastąpiony przez Pietro Terracciano. W tym momencie nie wiadomo, jak długo potrwa pauza jednokrotnego reprezentanta Polski. Wkrótce poznamy diagnozę klubowych lekarzy. Po ostatnim gwizdku cieszył się zespół z Mediolanu, który ostatecznie zwyciężył 3:2.

Do tej pory Drągowski zdążył wystąpić w 28 spotkaniach na poziomie Serie A, w których 6 razy zachował czyste konto. Przypomnijmy, że młody bramkarz nie został uwzględniony w kadrze na marcowe mecze eliminacyjne kadry. Selekcjoner Paulo Sousa ostatecznie postawił na Łukasza Skorupskiego.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)