Karol Świderski znowu trafił. Snajper dołożył cegiełkę do zwycięstwa

Piłkarze PAOK-u Saloniki sprostali zadaniu i wygrali 3:1 z AEK-iem Ateny. Karol Świderski strzelił swojego 10. gola w tym sezonie.

Rafał Szymański
Karol Świderski Getty Images / Peter Lous/Soccrates / Na zdjęciu: Karol Świderski
To był bardzo ważny mecz dla układu tabeli greckiej Super League. W 3. minucie tej rywalizacji Andrija Zivković wykorzystał dogranie Sverrira Ingasona i po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców. W doliczonym czasie pierwszej połowy do wyrównania doprowadził Nelson Oliveira.

Kilka sekund po wznowieniu gry Karol Świderski dał prowadzenie miejscowym. Polski napastnik otrzymał podanie od Christosa Tziolisa, a następnie z niewielkiej odległości umieścił piłkę w siatce. Wygraną PAOK-u przypieczętował Zivković.

Świderski spędził na murawie 75 minut. 23-letni piłkarz w dobrym nastroju przyjedzie na zgrupowanie reprezentacji Polski. W trwających rozgrywkach wystąpił już 27 razy, zdobył 10 bramek i zaliczył 7 asyst. Po stronie przyjezdnych grał Damian Szymański, który został zmieniony w 58. minucie, wcześniej sędzia ukarał go żółtym kartonikiem.

W tym momencie PAOK znajduje się na 3. miejscu w ligowej tabeli. AEK jest tuż za podium i traci zaledwie dwa punkty do drużyny Świderskiego. Na czele stawki pozostaje Olympiakos Pireus.

PAOK Saloniki - AEK Ateny 3:1 (1:1)
1:0 - Andrija Zivković 3'
1:1 - Nelson Oliveira 45+4'
2:1 - Karol Świderski 46'
3:1 - Andrija Zivković 89'