Eliminacje MŚ 2022. Drugi niemiecki piłkarz na kwarantannie. Komunikat federacji

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Matthias Hangst / Na zdjęciu: Marcel Halstenberg
Getty Images / Matthias Hangst / Na zdjęciu: Marcel Halstenberg
zdjęcie autora artykułu

Działacze DFB oficjalnie potwierdzili, że Jonas Hofmann został zakażony koronawirusem. To nie koniec problemów kadry Joachima Loewa.

W czwartek gazeta "Bild" poinformowała, że w szeregach reprezentacji Niemiec zdiagnozowano zakażenie koronawirusem. Według źródła, chodziło o Jonasa Hofmanna z Borussii M'Gladbach - więcej TUTAJ.

Sztab szkoleniowy niezwłocznie zareagował i nakazał wszystkim zawodnikom pozostać w swoich pokojach. Tego samego dnia federacja DFB potwierdziła wcześniejsze przypuszczenia.

W oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronie związku czytamy, że do odbycia kwarantanny został zobligowany również Marcel Halstenberg. Obrońca RB Lipsk miał bliski kontakt z Hofmannem.

ZOBACZ WIDEO: Robert Lewandowski zostanie prezesem PZPN? "To byłaby wielka sprawa"

Pozostali piłkarze i członkowie sztabu przeszli dodatkowe testy antygenowe. Nikt nie uzyskał pozytywnego wyniku. Wygląda na to, że czwartkowy mecz "Die Mannschaft" odbędzie się w pierwotnie zaplanowanym terminie.

W ramach eliminacji mistrzostw świata Niemcy zagrają z Islandią na Schauinsland-Reisen-Arena w Duisburgu. Początek tego spotkania o godz. 20:45. Następnie podopieczni Joachima Loewa zmierzą się z Rumunią (28.03) i Macedonią Północną (31.03).

Czytaj także: Eliminacje MŚ 2022. Paweł Dawidowicz dobrej myśli. "Będzie mi łatwiej się przestawić" Węgrzy mają plan na Polskę. Chodzi o Lewandowskiego

Źródło artykułu: