Eliminacje MŚ 2022. Holandia wróciła na zwycięską ścieżkę

Reprezentacja Holandii bez żadnych problemów wygrała z Łotwą w meczu 2. kolejki eliminacji do mistrzostw świata. Tym samym Holendrzy zrehabilitowali się za niedawną przegraną z Turcją. Od zwycięstwa eliminacje zaczęli natomiast Białorusini.

Tomasz Galiński
reprezentacja Holandii PAP/EPA / MAURICE VAN STEEN / Na zdjęciu: reprezentacja Holandii
Mecz w Amsterdamie odbył się oczywiście w ramach grupy G. Holandia od pierwszych minut rzuciła się do ataku, jednak początkowo Łotysze dzielnie się bronili. W końcu jednak pękli, a prowadzenie gospodarzom dał w 32. minucie Steven Berghuis. Pomarańczowi byli wyraźnie nakręceni i chcieli zmazać plamę za przegraną z Turcją parę dni temu. Goście mieli natomiast olbrzymie problemy z wydostaniem się z własnej połowy. Różnica klas była aż nadto widoczna.

Co istotne, spotkanie zostało rozegrane z udziałem publiczności. Na Johan Cruyff ArenA mogło wejść maksymalnie pięć tys. osób. Wszyscy obecni byli zadowoleni, bo gospodarze ostatecznie pokonali Łotwę 2:0, a drugiego gola dorzucił Luuk de Jong. W reprezentacji Łotwy zagrali Vladislavs Gutkovskis i Kristers Tobers, na co dzień występujący w PKO Ekstraklasie.

A skoro wspomnieliśmy o Turcji, to ta poszła za ciosem i po dobrym spotkaniu wygrała na wyjeździe z groźną Norwegią 3:0. Norwegom nie pomógł rewelacyjny w ostatnim czasie Erling Haaland.

Swoje spotkanie wygrała też reprezentacja Białorusi. Mimo iż na prowadzenie jako pierwsi wyszli Estończycy, to później Białoruś nie pozostawiła złudzeń odnośnie tego, kto jest lepszy.

Powody do zadowolenia miał też rozgrywający swój 135. mecz w reprezentacji Chorwacji Luka Modrić. Jego drużyna pokonała 1:0 Cypr, ale wygrana nie przyszła im w sposób łatwy.

Białoruś - Estonia 4:2 (1:1)
0:1 Henri Anier 31'
1:1 Witalij Lisakowicz (k.) 45'
1:2 Henri Anier 55'
2:2 Jurij Kiendysz 64'
3:2 Pawieł Sawickij 81'
4:2 Witalij Lisakowicz 83'