Lewandowski dwukrotnie i debiut marzenie Świderskiego. Skrót meczu Polski z Andorą (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / TVP Sport / Karol Świderski strzela gola na 3:0
YouTube / TVP Sport / Karol Świderski strzela gola na 3:0

Szału nie było, ale reprezentacja Polski pokonała 3:0 Andorę w 2. kolejce eliminacji MŚ. Dwie bramki strzelił Robert Lewandowski, a pod koniec spotkania na listę strzelców wpisał się Karol Świderski. Zobacz gole i skrót niedzielnego pojedynku.

Co reprezentacja Polski zrobiłaby bez niego? Robert Lewandowski strzela jak na zawołanie w klubie i tak samo jest w kadrze. Najpierw doświadczony napastnik, golem na 3:3, uratował Biało-Czerwonym remis w wyjazdowym starciu z Węgrami. W niedzielę w Warszawie jego bramki osłodziły mizerną grę gospodarzy z Andorą.

Po 29 minutach meczu kibice przed telewizorami usypiali z nudów. Polacy nie czuli się dobrze w ataku pozycyjnym. Stworzenie dobrej sytuacji przychodziło im z dużym trudem. Udało się jednak wykorzystać stały fragment gry. Maciej Rybus dośrodkował z rzutu wolnego, Robert Lewandowski uderzył i piłka po rykoszecie trafiła do siatki. Było 1:0 dla Polski.

Kolejne gole padły dopiero w drugiej połowie. Na 2:0 znów strzelił Lewandowski, tym razem wykorzystując podanie od Kamila Jóźwiaka. Kilka minut później kapitan reprezentacji Polski opuścił boisko, a jego miejsce zajął Karol Świderski, który w wieku 24 lat zadebiutował w seniorskiej kadrze.

Był to debiut jak marzenie. Pod koniec pojedynku Świderski zdołał trącić piłkę po dośrodkowaniu Kamila Grosickiego. Biało-Czerwoni objęli prowadzenie 3:0 i takim wynikiem zakończyło się spotkanie w 2. kolejce eliminacji MŚ.

TVP, która transmitowała mecz na żywo, przygotowała dla kibiców prawie 7-minutowym skrót niedzielnego pojedynku. Są w nim przede wszystkim akcje bramkowe. Gole Roberta Lewandowskiego można zobaczyć od 1:39 i 3:30, a debiutanckie trafienie Świderskiego od 5:15.

Skrót meczu Polski z Andorą:

W środę, w 3. kolejce eliminacji MŚ 2022, reprezentacja Polski zagra na Wembley z Anglią. Początek spotkania o 20:45. Transmisja w TVP 1, TVP Sport i na WP Pilot.

Grafika za SofaScore.com:

Czytaj także: Marek Wawrzynowski: Mecz z Andorą to typowa kopanina rodem z polskiej Ekstraklasy [OPINIA] Glik jak polski "Ever Given", niezawodny Lewandowski, Piątek okradł kolegów - oceniamy Polaków za mecz z Andorą