Ćwierćfinały Ligi Mistrzów. Tragiczna obrona Liverpoolu. Horror w Manchesterze

Ogromne emocje w dwóch pierwszych ćwierćfinałach Ligi Mistrzów. W meczu Realu Madryt z Liverpoolem padły cztery gole. Tragicznie zachowywała się defensywa The Reds. W potyczce Manchesteru City z Borussią Dortmund dwa z trzech goli padły w końcówce.

Michał Piegza
Nathaniel Phillips (z lewej) i Vinicius Junior PAP/EPA / Juanjo Martin / Na zdjęciu: Nathaniel Phillips (z lewej) i Vinicius Junior
To była końcówka jak z najlepszego horroru. Manchester City długo prowadził z Borussią 1:0. Bramkę dla gospodarzy w 19. minucie zdobył Kevin De Bruyne, uderzając do siatki z pięciu metrów.

Wydawało się, że miejscowi dowiozą skromną wygraną do końca. Tymczasem w 84. minucie goście wyrównali. Podawał Erling Haaland, a sytuacji sam na sam nie zmarnował Marco Reus. To nie był koniec. W 90. minucie źle zachowała się defensywa gości. Piłkę w polu bramkowym przejął Ilkay Gundogan, podał do Phila Fodena, a ten zapewnił City większy spokój przed rewanżem.

Spokojniejszy przed drugim meczem może być Real Madryt. Mistrzowie Hiszpanii już do przerwy prowadzili dwoma golami z ustępującym mistrzem Anglii. Karygodnie w premierowej odsłonie zachowywała się defensywa Liverpoolu i słono za to zapłaciła. Alissona pokonywali kolejno Vinicius Junior i Marco Asensio.

Po przerwie nadzieje The Reds przywrócił Mohamed Salah. Egipcjanin dopadł do piłki po zablokowanej próbie Diogo Joty. Ostatnie słowo należało do Królewskich. W 65. minucie Vinicius Junior płaskim strzałem trafił na 3:1.

W środę kolejne dwa mecze ćwierćfinałowe. Dojdzie do powtórki finału z 2020 roku. Bayern Monachium podejmie Paris Saint-Germain. W zespole mistrzów Niemiec zabraknie Roberta Lewandowskiego.

W drugim spotkaniu FC Porto zmierzy się z Chelsea FC.

Manchester City - Borussia Dortmund 2:1 (1:0) --> RELACJA
1:0 - Kevin De Bruyne 19'
1:1 - Marco Reus 84'
2:1 - Phil Foden 90'

Real Madryt - Liverpool FC 3:1 (2:0) --> RELACJA
1:0 - Vinicius Junior 27'
2:0 - Marco Asensio 36'
2:1 - Mohamed Salah 51'