El Clasico. "Należał się rzut karny!". Ekspert o sytuacji z końcówki meczu

Zdaniem sędziego piłkarskiego Iturralde Gonzaleza w końcówce meczu Real Madryt vs Barca goście powinni wykonywać "jedenastkę".

Piotr Bobakowski
Lionel Messi PAP/EPA / JUANJO MARTIN / Na zdjęciu: Lionel Messi
W sobotnim El Clasico nie brakowało kontrowersji. Nerwowo na boisku było w końcowych minutach. W 84. minucie zawodnicy FC Barcelona domagali się rzutu karnego. Ich zdaniem w polu karnym popychany był Martin Braithwaite, ale sędzia był innego zdania.

Nie zareagowali też sędziowie z VAR-u, co zostało skrytykowane przez Iturralde Gonzaleza, arbitra piłkarskiego i eksperta gazety "AS".

- Karny, należał się rzut karny! Zawodnik Barcy  ewidentnie został wytrącony z równowagi, kiedy biegł. Mendy próbował go chwycić za ramię. To było nieodpowiedzialne zachowanie - ocenił ekspert.

- To nie była jasna sytuacja, dlatego VAR nie wychwycił tego. Ale to był oczywisty błąd. Barca powinna dostać "jedenastkę" - dodał ekspert.

Real Madryt wygrał El Clasico 2:1. Bramki dla Królewskich zdobyli Karim Benzema i Toni Kroos. Honorowe trafienie dla Dumy Katalonii to zasługa Oscara Mingueza (więcej TUTAJ).