Bundesliga. To musiało się tak skończyć. Bayer 04 Leverkusen nie wykorzystał szansy

Poniedziałkowe mecze Bundesligi często nie dostarczają zbyt wielu goli, a fani w Niemczech mają ich dosyć. Tak było w starciu TSG 1899 Hoffenheim z Bayerem 04 Leverkusen, które zakończyło się remisem 0:0.

Łukasz Witczyk
piłkarze Bayer 04 Leverkusen Getty Images / Lars Baron / Na zdjęciu: piłkarze Bayer 04 Leverkusen
Gdy tylko kibice mogli wchodzić na trybuny niemieckich stadionów, zawsze w poniedziałki protestowali przeciwko rozgrywaniu meczów Bundesligi w ten dzień. W końcu ugięła się niemiecka federacja, która ograniczyła liczbę takich spotkań. Jedno z nich odbyło się właśnie 12 kwietnia i było potwierdzeniem tezy o tym, że poniedziałek nie jest dla Bundesligi.

Drużyny TSG 1899 Hoffenheim i Bayeru 04 Leverkusen nie stoczyły pasjonującego widowiska, a mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Mało tego, gospodarze nie oddali żadnego celnego strzału przez 90 minut. Goście mieli takich pięć, ale trudno powiedzieć, by Bayer stworzył po nich zagrożenie.

Tym samym Aptekarze nie wykorzystali szansy na to, by zrównać się w tabeli punktami z Borussią Dortmund. Bayer walczy z BVB o miejsce w Lidze Europy i obecnie jest na straconej pozycji. Wieśniacy przerwali za to serię trzech przegranych meczów z rzędu, ale do entuzjazmu wciąż daleko.

TSG 1899 Hoffenheim - Bayer 04 Leverkusen 0:0