Liga Mistrzów. Znamy pierwszych półfinalistów. Pyrrusowe zwycięstwa

Znamy pierwszych półfinalistów Ligi Mistrzów. Z rozgrywkami pożegnał się Bayern Monachium, któremu nic nie dała wygrana 1:0 w Paryżu. Także 1:0 zwyciężyło w Londynie FC Porto. Dalej grają PSG oraz Chelsea.

Michał Piegza
mecz Bayern - PSG PAP/EPA / IAN LANGSDON / Na zdjęciu: mecz Bayern - PSG
Obrońca trofeum Bayern Monachium za burtą Ligi Mistrzów. Bawarczycy bez Roberta Lewandowskiego odrobili straty z pierwszego meczu. Paryżanie grają dalej dzięki większej liczbie goli zdobytych na wyjeździe.

W spotkaniu na Parc des Princes w Paryżu jedyna bramka padła na cztery minuty przed przerwą. Wówczas Eric Choupo-Moting dobił odbity przez Keylora Navasa strzał Davida Alaby. Chwilę wcześniej gospodarze trafili w słupek i poprzeczkę.

Długo trzeba było czekać na gola w Londynie. Chelsea do rewanżu z FC Porto przystępowała  z dwubramkową zaliczką. To rywal musiał atakować i szukać goli. Sztuka udała mu się dopiero w doliczonym czasie. Na więcej portugalskiemu zespołowi zabrakło minut. Dalej grają gospodarze.

W środę rozegrane zostaną dwa pozostałe ćwierćfinały. Liverpool podejmie Real Madryt, a Borussia Dortmund Manchester City.

Paris Saint-Germain - Bayern Monachium 0:1 (0:1) --> RELACJA
0:1 - Eric Choupo-Moting 41'

W pierwszym mecz: 3:2