Boniek zdradził datę powrotu Lewandowskiego. Szybciej niż myśleliśmy!

Na takie wieści czekaliśmy! Jak przekazał Interii Zbigniew Boniek, Robert Lewandowski na boisko ma wrócić już w sobotnim meczu Bundesligi. Bez niego Bayern Monachium odpadł z Ligi Mistrzów.
Łukasz Witczyk
Zbigniew Boniek (z lewej) i Robert Lewandowski (z prawej) WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek (z lewej) i Robert Lewandowski (z prawej)

- Robert Lewandowski wróci na boisko najprawdopodobniej już w najbliższą sobotę - powiedział Zbigniew Boniek. Na tak dobre wiadomości o polskim napastniku czekaliśmy. Robert Lewandowski pauzował od 28 marca, kiedy to doznał kontuzji w meczu eliminacji MŚ 2022 przeciwko Andorze.

Bez Lewandowskiego Bayern Monachium stracił na swojej sile. Stracił punkty w starciu Bundesligi przeciwko Unionowi Berlin, a do tego przegrał w ćwierćfinałowym dwumeczu Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain i nie obroni trofeum.

Lewandowski w ostatnich dniach przechodził rehabilitację kontuzjowanego kolana. Szybko przyniosła ona efekt i Polak ma już zagrać w sobotę przeciwko VfL Wolfsburg. To jeden z ulubionych rywali polskiego napastnika. Któż nie pamięta jego fantastycznego występu przeciwko Wilkom i pięciu strzelonych goli w 9 minut?

Jeśli "Lewy" wróci na boisko w sobotę, to przerwa w grze wyniesie trzy tygodnie. Przypomnijmy, że pierwsze diagnozy - przekazane przez PZPN - mówiły o 5-10 dniach przerwy. Gdy Lewandowski wrócił do Monachium, przeprowadzono kolejne badania, po których nie było już tak optymistycznie. Polak miał pauzować nawet miesiąć.

"Lewy" w tym sezonie zachwyca formą. W Bundeslidze strzelił już 35 goli i jest zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców. Ma też szansę na to, by pobić rekord Gerda Muellera, który w jednym sezonie zdobył 40 bramek.

Szybki powrót do gry po uszkodzeniu więzadła pobocznego prawego kolana to świetna wiadomość dla Bayernu. Trener Hansi Flick miał problemy z formacją ofensywną w czasie nieobecności Polaka. Na ten moment nie wiadomo czy Lewandowski z Wolfsburgiem zagra od pierwszej minuty.