Ligue 1: Olympique Marsylia wygrał z Lille OSC, historyczne zwycięstwo beniaminka

Olympique Marsylia pokonał u siebie Lille OSC. Trzy punkty w niedzielę wywalczył także beniaminek - US Boulogne, który ograł Grenoble Foot. Gospodarze debiutują w Ligue 1 i ten sukces zapisze się w historii klubu. Podziałem punktów zakończył się natomiast pojedynek OGC Nice - Stade Rennes.

Piotr Robaczyński

Dobre przygotowanie do sezonu potwierdzili piłkarze Olympique Marsylia. Podopieczni Didiera Deschampsa, którzy tym razem zmierzyli się z Lille OSC, ponownie nie stracili gola, a po trafieniu Brandao przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. I choć do końca spotkania nie mogli odetchnąć, zajęci odpieraniem ataków rywala, ostatecznie dopisali do swojego dorobku cenne trzy punkty. Starcia z wicemistrzem Francji miło nie będzie wspominał Ludovic Obraniak. Reprezentant Polski był jednym z najsłabszych ogniw w drużynie Lille i w 62. minucie opuścił boisko, zastąpił go Eden Hazard. Po 2. kolejce OM zajmuje 3. pozycję w tabeli, a Lille niespodziewanie wciąż czeka na pierwsze punkty.

OGC Nice od 1970 roku tylko raz przegrało u siebie z Rennes. W tym sezonie kluby te powinny liczyć się w walce o czołowe lokaty w Ligue 1, dlatego też niedzielne starcie na Stade du Ray zapowiadało się wyjątkowo ciekawie. Zawodnicy obu zespołów nie stworzyli jednak dobrego widowiska, było to jedno z najsłabszych spotkań 2. kolejki. Zakończyło się sprawiedliwym remisem 1:1, obie bramki padły w końcówce pierwszej połowy. Z takiego rezultatu bardziej zadowoleni mogą być goście, którzy nie przełamali wprawdzie fatalnej serii, ale wywalczyli cenny punkt mimo tego, iż od 77. minuty grali w dziesiątkę. Drugą żółtą kartkę obejrzał Junichi Inamoto, który latem trafił do Rennes z Eintrachtu Frankfurt.

Beniaminek - US Boulogne rozpoczął sezon od wysokiej porażki z Rennes. W niedzielę zespół ze Stade de la Liberation po raz pierwszy grał w Ligue 1 na własnym boisku. Dziesięć tysięcy kibiców oglądało ciekawy, wyrównany pojedynek, a po końcowym gwizdku sędziego fani cieszyli się z historycznego zwycięstwa. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Gregory Thil, który w poprzednim sezonie zdobył aż 18 bramek i był jednym autorów wyjątkowego sukcesu tego klubu - awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej. Goście odpowiedzieli jedynie trafieniem Danijela Ljuboji i zanotowali drugą porażkę w rozgrywkach.