Za nami kolejny dzień tygodnia. Specjalnie dla Państwa portal SportoweFakty.pl przygotował zestawienie najważniejszych wiadomości z dnia wczorajszego. Poniżej prezentujemy wybrane przez nas informacje.

W tym artykule dowiesz się o:

EKSTRAKLASA

Okrągły jubileusz Skorży (SportoweFakty.pl)

Spotkanie Wisły Kraków z PGE GKS Bełchatów było setnym oficjalnym meczem Macieja Skorży na ławce trenerskiej "Białej Gwiazdy". Sam Skorża był mocno zdziwiony tym faktem -> Więcej

Dariusz Ulanowski: Zmiany odniosły skutek (SportoweFakty.pl)

W przegranym meczu Arki Gdynia z Ruchem Chorzów, w drugiej części na placu gry pojawił się Dariusz Ulanowski. 38-letni pomocnik po wejściu na boisko uspokoił grę gdynian, ale wpłynąć na zmianę wyniku nie potrafił. Za to wdał się w zatarg z Niedzielanem -> Więcej

Rozegrane spotkania procentują - rozmowa z Wojciechem Skabą, bramkarzem Polonii Bytom (SportoweFakty.pl)

Bardzo dobre recenzje w Polonii Bytom zbiera jej nowy bramkarz - wypożyczony z Legii Warszawa Wojciech Skaba. Dla niego teraz, jak przyznaje w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl, liczy się przede wszystkim tylko regularna gra -> Więcej

Krzysztof Pilarz: Wyczułem Nicińskiego (SportoweFakty.pl)

Bohaterem ostatnich minut meczu Ruchu z Arką był bramkarz Niebieskich Krzysztof Pilarz. W 88 minucie, przy stanie 1:0, 29-letni golkiper obronił rzut karny wykonywany przez Grzegorza Nicińskiego. Sposób miał na to prosty -> Więcej

Nie zawsze jest niedziela - rozmowa z Andrzejem Niedzielanem, napastnikiem Ruchu Chorzów (SportoweFakty.pl)

W wygranym spotkaniu z Arką Gdynia napastnik Ruchu Chorzów Andrzej Niedzielan należał do najlepszych na placu gry. Co prawda "Wtorek" gola nie zdobył, ale popisał się asystą przy trafieniu Artura Sobiecha -> Więcej

Padły ostre słowa i to pomogło - rozmowa z Kamilem Wilczkiem, pomocnikiem Piasta Gliwice (SportoweFakty.pl)

Piast wyciągnął wnioski ze słabego spotkania z Ruchem Chorzów i w sobotnie popołudnie pewnie pokonał Zagłębie Lubin. - Po jednym meczu nie możemy popadać w euforię - przestrzega pomocnik gliwiczan, Kamil Wilczek -> Więcej

Tomasz Frankowski kończy 35. lat(Polska Agencja Prasowa)

Jeden z najskuteczniejszych piłkarzy w historii polskiej ekstraklasy Tomasz Frankowski obchodzi w niedzielę 35. urodziny. "Franek - łowca bramek" uświetnił swój jubileusz w sobotnim meczu Jagiellonii z Koroną Kielce (2:0), ustalając w 83. minucie wynik meczu -> Więcej

I LIGA

Robert Szczot: Jestem pełen obaw (SportoweFakty.pl)

W 20. minucie Śląskiego Klasyku pomiędzy Górnikiem Zabrze a GKS Katowice skrzydłowy zabrzańskiej drużyny, Robert Szczot utykając opuścił boisko. Po meczu zdradził, że nabawił się kontuzji obu kostek, z których jedna wygląda dość poważnie -> Więcej

Marcin Korkuć: Kontynuujemy dobrą grę z ubiegłego sezonu (SportoweFakty.pl)

- Pozytywne wyniki na początku sezonu nie są dla nas zaskoczeniem. Kontynuujemy po prostu dobrą grę, którą prezentowaliśmy w rundzie wiosennej poprzednich rozgrywek - mówi obrońca Dolcanu Ząbki, Marcin Korkuć -> Więcej

ŁKS oszukany w derbach, zwolnią trenera?! (SportoweFakty.pl)

Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego długo nie mogli pogodzić się z porażką w 59. derbach Łodzi. - Zostaliśmy oszukani przez sędziego! - wściekali się po meczu. Czy błąd, którego dopuścili się sędziowie, wypaczył wynik piątkowego spotkania z Widzewem? -> Więcej

POZOSTAŁE

Rafał Murawski zadebiutował w Rubinie Kazań (Polska Agencja Prasowa)

Ponad półtora miesiąca czekał Rafał Muarwski na debiut w Rubinie Kazań. Polski piłkarz zagrał przez pół godziny w niedzielnym meczu ligowym z Terekiem Grozny, wygranym przez mistrzów Rosji 4:0 -> Więcej

Niedziela w La Liga: Wciąż nie wiadomo kto odejdzie z Realu, Cesc nie dla Barcy (hiszpańskie media)

Z Realu Madryt ma odejść czterech graczy. Kto? Negredo trafi do Hull albo Saragossy, Van der Vaart jest na celowniku Arsenalu, a Robben nakazuje klubowi, aby nie oferował go innym ekipom -> Więcej

Niedziela w Serie A: Cambiasso przejdzie operację, Lugano nie dla Lazio (włoskie media)

Argentyńczyk Esteban Cambiasso z Interu Mediolan doznał w piątek kontuzji kolana i w najbliższych dniach przejdzie operację. Diego Lugano w przyszłym sezonie nie zagra we włoskiej Serie A -> Więcej