Serie A. Pojedynek Bartłomieja Drągowskiego i Wojciecha Szczęsnego. Juventus stwarza sobie problemy

Nie takiego wyniku spodziewał się Juventus. Zespół z Turynu zremisował na wyjeździe 1:1 z ACF Fiorentina. Stara Dama ma już tylko matematyczne szanse na obronę mistrzowskiego tytułu.

Mateusz Byczkowski
mecz ACF Fiorentina - Juventus FC PAP/EPA / Claudio Giovannini / Na zdjęciu: mecz ACF Fiorentina - Juventus FC
Mało kto pomyślałby, że Juventus FC na sześć kolejek przed końcem sezonu nie będzie pewny miejsca gwarantującego grę w Lidze Mistrzów. Przed niedzielnym spotkaniem Stara Dama miała dwa punkty przewagi nad piątym SSC Napoli.

W pierwszej połowie meczu z ACF Fiorentina, nie było widać, że Bianconeri są dziesięć miejsc wyżej w tabeli nad swoim rywalem. To Viola radziła sobie lepiej do przerwy. Czego efektem był gol Dusana Vlahovicia w 29. minucie.

Kilka minut wcześniej w swoim polu karnym piłkę ręką zagrywał Adrien Rabiot. Arbiter Davide Massa na początku nie podyktował jedenastki. Zrobił to dopiero po obejrzeniu powtórek na monitorze VAR.

Po przerwie to Stara Dama przejęła inicjatywę, a wejście smoka zaliczył Alvaro Morata. Kilkadziesiąt sekund po wejściu na boisku, hiszpański napastnik popisał się pięknym strzałem po długim rogu. Bartłomiej Drągowski próbował jeszcze interweniować, ale nie dał rady.

W drugiej połowie Juventus grał o wiele lepiej niż w pierwszej. Mimo, że zespół Andrei Pirlo był cały czas przy piłce, przez pewien czas nie potrafił stworzyć sobie stuprocentowej sytuacji. Świetną okazję na na strzelenie gola w końcówce spotkania miał Cristiano Ronaldo. Po dośrodkowaniu Dejana Kulusevskiego, Portugalczyk wypracował sobie świetną pozycję. Ostatecznie nie trafił jednak głową w piłkę.

ACF Fiorentina - Juventus FC 1:1 (1:0)
1:0 - Dusan Vlahović 29'
1:1 - Alvaro Morata 46'

ACF Fiorentina: Bartłomiej Drągowski - Nikola Milenković, German Pezzella, Martin Caceres - Lorenzo Venuti (46' Lucas Martinez Quarta), Sofyan Amrabat, Erick Pulgar, Gaetano Castrovilli (85' Valentin Eysseric), Igor (72' Cristiano Biraghi) - Frank Ribery (72' Cristian Kouame), Dusan Vlahović

Juventus FC: Wojciech Szczęsny- Matthijs de Ligt, Leonardo Bonucci (46' Dejan Kulusevski), Giorgio Chiellini - Juan Cuadrado, Aaron Ramsey (69' Weston McKennie), Rodrigo Bentancur, Adrien Rabiot, Alex Sandro - Paolo Dybala (46' Alvaro Morata), Cristiano Ronaldo

Żółte kartki: Igor (ACF Fiorentina), Matthijs de Ligt (Juventus FC), Martin Caceres (ACF Fiorentina), Cristiano Biraghi (ACF Fiorentina)

Sędzia: Davide Massa.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)