Ruch Chorzów zagrał bez napastników i trzech kartkowiczów. Karny przesądził sprawę

W meczu Ruchu Chorzów z Lechią Zielona Góra padły dwa gole. Niebiescy wygrali 2:0. Było to dziesiąte z rzędu zwycięstwo Niebieskich, którzy są coraz bliżej powrotu na poziom centralny.

Michał Piegza
piłkarze Ruchu Chorzów Facebook / Ruch Chorzów / Na zdjęciu: piłkarze Ruchu Chorzów
Coraz więcej wskazuje na to, że Ruch Chorzów po dwóch latach wróci na poziom centralny. W sobotę Niebiescy grali w Zielonej Górze z notującą ostatnio dobrą serię Lechią.

Goście do gry przystąpili bez napastników. Uraz ponownie leczy Mariusz Idzik. Dwa mecze przymusowo odpoczywać musi Michał Biskup. Z kolei żółte kartki wyeliminowały ze spotkania Piotra Wyrobę i Konrada Kasolika. W ataku po raz pierwszy po dłuższej przerwie zagrał Łukasz Janoszka.

I to właśnie "Ecik" zaliczył asystę przy golu w 42. minucie. Do siatki gospodarzy trafił Piotr Kwaśniewski.

Po przerwie Lechia miała kilka dobrych okazji na wyrównanie. Ruch miał swoje szanse, ale brakowało wykończenia. Decydująca dla losów gry była 79. minuta. Kwaśniewski został sfaulowany w polu karnym, a Michał Mokrzycki wykorzystał "jedenastkę".

Dzięki trzem punktom chorzowianie mają aktualnie 13 punktów przewagi nad nowym wiceliderem Polonią Bytom. Zremisowała 2. do tej pory Ślęza Wrocław, przegrał 4. w tabeli Pniówek Pawłowice.

Lechia Zielona Góra - Ruch Chorzów 0:2 (0:1)
0:1 - Piotr Kwaśniewski 42'
0:2 - Michał Mokrzycki (k.) 79'

Lechia Zielona Góra: Fabisiak - Ostrowski, Małecki, Konieczny, Kaczmarczyk, Mycan, Babij, Athenstadt, Król, Kocik, Ekwueme (70' Żukowski).

Ruch Chorzów: Bielecki - Kawula (46' Kozłenko), Mokrzycki, Kulejewski - Będzieszak, Foszmańczyk (83' Siwek), Neugebauer, Kowalski - Kwaśniewski, Janoszka (87' Rudek), Paszek (61' Guzdek).

Żółte kartki: Ekwueme, Athenstadt, Maczmarczyk, Żukowski (Lechia) oraz Kawula, Foszmańczyk, Kowalski (Ruch).

Sędzia: Szymon Łężny (Kluczbork).