Ligue 1: mistrzostwo oddala się od Paris Saint-Germain

Niespodzianka w Rennes. W spotkaniu 36. kolejki francuskiej Ligue 1 broniące mistrzowskiego tytułu Paris Saint-Germain tylko zremisowało z ekipą Stade Rennais 1:1 i na dwie serie gier przed końcem sezonu traci do lidera 3 punkty.

Tomasz Rosiński
Neymar Getty Images / Catherine Steenkeste / Na zdjęciu: Neymar
PSG praktycznie nie mogło sobie pozwolić na stratę punktów w niedzielnym starciu z Rennais, jeśli chciało pozostać w walce o mistrzostwo Francji z Lille OSC.

Paryżanie, którzy przystępowali do rywalizacji osłabieni brakiem Kyliana Mbappe (pauzował z powodu nadmiaru żółtych kartek) i kontuzjowanego Marco Verrattiego, od początku rywalizacji starali się narzucić swój styl gry.

Jednakże gospodarze nie zamierzali odpuszczać i byli nastawieni na wyprowadzanie kontrataków. Groźne strzały oddali Serhou Guirassy oraz Jeremy Doku, ale Keylor Navas nie dał się zaskoczyć.

W szeregach przyjezdnych aktywni byli Ander Herrera i Neymar, którzy starali się napędzać ofensywne poczynania swojego zespołu.

Alfred Gomis podobnie jak jego vis-a-vis spisywał się dobrze i wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem. Jednak już w doliczonym czasie gry rzut karny podyktowany za faul Nayefa Aguerda na Layvinie Kurzawie wykorzystał Neymar.

Po zmianie stron mistrzowie Francji zupełnie spuścili z tonu i wyglądało jakby skupili się na dowiezieniu skromnego prowadzenia do końca konfrontacji.

Za taki minimalizm goście zostali ukarani w 70. minucie, kiedy to dokładnie z rzutu rożnego dośrodkował Benjamin Bourigeaud, zaś celnie główkował Serhou Guirassy.

Mogło być jeszcze gorzej dla PSG, lecz dobrze dysponowany był Navas, który obronił kilka strzałów przeciwników. Co więcej, w 88. minucie czerwoną kartkę za niebezpieczny faul otrzymał Presnel Kimpembe i zespół z Paryża już nie potrafił zdobyć zwycięskiej bramki. Po końcowym gwizdku arbitra rozczarowani zdobyciem tylko 1 punktu przyjezdni padli na murawę.

Ligue 1, 36. kolejka:

Stade Rennais - Paris Saint-Germain 1:1 (0:1)
0:1 - Neymar 45+6' (k.)
1:1 - Serhou Guirassy 70'

Stade Rennais: Alfred Gomis - Hamari Traore (90+3' Brandon Soppy), Nayef Aguerd, Damien Da Silva, Faitout Maouassa (79' Dalbert Henrique) - Benjamin Bourigeaud, Lesley Ugochukwu (61' Clement Grenier), Flavien Tait - Jeremy Doku, Serhou Guirassy (90+2' Romain Del Castillo), Martin Terrier (79' Andy Diouf).

Paris Saint-Germain: Keylor Navas - Colin Dagba (80' Alessandro Florenzi), Marquinhos, Presnel Kimpembe, Layvin Kurzawa (55' Abdou Diallo) - Danilo Pereira, Ander Herrera (69' Idrissa Gueye) - Angel Di Maria (69' Rafinha), Julian Draxler (81' Mauro Icardi), Neymar - Moise Kean.

Żółte kartki: Flavien Tait, Romain Del Castillo, Andy Diouf, Nayef Aguerd (Stade Rennais) oraz Ander Herrera (Paris Saint-Germain).

Czerwona kartka: Presnel Kimpembe (Paris Saint-Germain) w 88. minucie /za faul/.

Sędziował: Ruddy Buquet.