Podbeskidzie bez wygranej w kluczowym meczu. Robert Kasperczyk: Nie mam zastrzeżeń do postawy zawodników

Po remisie 1:1 z Wisłą Płock, Podbeskidzie Bielsko-Biała musi liczyć na cud, by utrzymać się w PKO Ekstraklasie. Mimo straconej szansy, Robert Kasperczyk nie miał zastrzeżeń do postawy swoich podopiecznych.

Michał Gałęzewski
Robert Kasperczyk PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Robert Kasperczyk
Piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała żeby mieć jeszcze realne szanse na utrzymanie musieli zdobyć trzy punkty w meczu z Wisłą Płock. - Bardzo żal tego meczu. Wiedzieliśmy, że gramy z bardzo doświadczoną, wyrafinowaną drużyną, opartą na ligowcach, którzy mają sumując liczbę występów bardzo dużo meczów w PKO Ekstraklasie, ale byliśmy w stanie wygrać i zgarnąć trzy punkty - powiedział Robert Kasperczyk, trener Górali na pomeczowej konferencji prasowej.

Podbeskidzie prowadziło w meczu, jednak sprezentowało rywalowi rzut karny. - Trudno pokusić się o pewną zdobycz, jeśli tworzy się prezenty drużynie przeciwnej. Prowadząc 1:0 graliśmy bardzo solidnie w średniej strefie, schodząc do niskiej i licząc na kontrataki. Różnie to wychodziło, ale mieliśmy plan na II połowę. Z sytuacji zupełnie niegroźnej, daliśmy rzut karny rywalom. Mateusz Szwoch trafił w boczną siatkę po palcach Michala Peskovicia - opisał Kasperczyk.

Już w przerwie trener dokonał dwóch zmian. - W drugiej połowie daliśmy troszeczkę świeżej krwi, bardzo fajnie w środkową strefę wszedł Frelek, ożywiony przód w osobie Marko Roginicia, ale rywal bardzo mądrze się cofał i stworzył jeszcze jedną stuprocentową sytuację. Mi najbardziej żal ostatnich 10-15 minut, gdy większą liczbą zawodników zaczęliśmy atakować. Karolowi Danielakowi zabrakło trochę centymetrów, żeby zamknąć akcję. Wcześniej przy rzucie wolnym nie wiem czy Marko Tulio nie powinien przyjmować piłki - zauważył.

- To dywagacje pomeczowe, żal mi tego, że przy tej determinacji brakowało zmysłu i szczęścia, by gdzieś komuś piłka odbiła się od podbicia czy golenia. Czasami my traciliśmy takie bramki, brakowało szczęścia. Nie mam zastrzeżeń do postawy zawodników. Wiem co potrafimy i stać nas było na zwycięstwo z Wisłą Płock - podsumował trener Podbeskidzia Bielsko-Biała.