Kolejny zapis Lewandowskiego w historii Bundesligi. Tego dokonało tylko dwóch piłkarzy

Robert Lewandowski się nie zatrzymuje. Dzięki doskonałemu występowi przeciwko Borussii Moenchengladbach Polak po raz kolejny zapisał się w historii Bundesligi. Podobnym wyczynem może pochwalić się jedynie Gerd Mueller.

Artur Babicz
Robert Lewandowski Getty Images / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Napastnik Bayernu Monachium już kilka chwil po rozpoczęciu spotkania otworzył wynik starcia z Borussią M'gladbach. Następnie jeszcze w 1. połowie dołożył kolejne trafienie dla Bawarczyków. Dzięki temu wyczynowi kapitan reprezentacji Polski ma na swoim koncie już 200. bramek w Bundeslidze dla Bayernu.

W ten sposób Polak po raz kolejny w wielkim stylu wpisał się do historii Bundesligi. Lewandowski został drugim piłkarzem, który strzelił minimum 200 goli dla jednego klubu. Przed Lewandowskim takiego wyczynu dokonał jedynie Gerd Mueller.

Legendarny niemiecki napastnik w barwach Bayernu strzelił 365 goli. Jest to również najlepszy ogólnie wynik bramkowy w historii Bundesligi.

Bayern Monachium ostatecznie wygrał z Borussią Moenchengladbach 6:0. Polski napastnik jeszcze w pierwszej połowie strzelił wcześniej wspomniane dwa gole, a ponadto asystował przy trafieniu Kingsley'a Comana. Co więcej, do tego wyniku dorzucił trafienie z rzutu karnego w drugiej połowie spotkania.