Premier League. Poznaliśmy wszystkich spadkowiczów

Fulham miało jeszcze matematyczne szanse na utrzymanie w Premier League. Zespół Scotta Parkera przegrał jednak na swoim stadionie 0:2 z Burnley i tym samym żegna się z najlepszą ligą piłkarską w Anglii.

Mateusz Byczkowski
Joachim Andersen z Fulham FC PAP/EPA / Catherine Ivill / Na zdjęciu: Joachim Andersen z Fulham FC
Kibice Fulham FC mieli jeszcze nadzieje na utrzymanie w lidze. Przed poniedziałkowym starciem, "The Cottagers" tracili dziesięć punktów do 17. w tabeli Southampton FC. Mecz z Burnley FC musieli więc wygrać.

Po pierwszej połowie drużyna Scotta Parkera przegrywała 0:2. Wynik spotkania w 35. minucie otworzył Ashley Westwood. Tuż przed przerwą prowadzenie podwyższył Chris Wood.

Fulham po przerwie grało o wiele lepiej. Nic jednak z tego nie wyniknęło. "The Cottagers" na trzy kolejki przed końcem sezonu dołączyło do grona spadkowiczów Premier League - West Bromwich Albion i Sheffield United.

Za niespełna tydzień zespół Scotta Parkera zagra przeciwko Southampton na St. Mary's Stadium. Trzy dni później czeka ich starcie z walczącym o wicemistrzostwo, Manchesterem United.

Fulham FC - Burnley FC 0:2 (0:2)
0:1 - Ashley Westwood 35'
0:2 - Chris Wood 44'

Amerykanie prześwietlili Roberta Lewandowskiego. Tak "zamienił się w maszynę"!