III liga. Rezerwy Legii Warszawa postraszyły lidera

W środę w III lidze swoje mecze rozgrywały zespoły z grupy I (mistrzowskiej), zaległości odrobiła także w grupie IV Wisła Puławy.

Michał Piegza
kibice na stadionie Legii Warszawa WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: kibice na stadionie Legii Warszawa

Pogoń Grodzisk Mazowiecki w meczu 29. kolejki rywalizowała z rezerwami Legii Warszawa. W spotkaniu padło aż siedem bramek, a prowadzenie zmieniało się niczym w kalejdoskopie. Do przerwy lider prowadził 2:0, po zmianie stron Legia II zdobyła dwa gole. Jednak Pogoń potrafiła odmienić losy gry. Goście strzelili dwie bramki i wywalczyli trzy punkty.

Swój mecz wygrał wicelider Świt Nowy Dwór Mazowiecki, który 1:0 pokonał Legionovię Legionowo. Strata do lidera wynosi już jednak aż dziesięć punktów. Do końca rozgrywek w grupie mistrzowskiej pozostało siedem kolejek.

Tabela III ligi gr. I:

X Drużyna Mecze Punkty Bramki Z R P
1. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 28 65 65:30 21 2 5
2. Świt Nowy Dwór Maz. 28 55 49:30 17 4 7
3. Legionovia Legionowo 28 52 47:33 15 7 6
4. Unia Skierniewice 28 46 53:38 14 4 10

W IV grupie lider odrobił zaległości. Wisła Puławy rywalizowała z Siarką Tarnobrzeg. Gospodarze wygrali 1:0, zwycięską bramkę zdobywając na dwie minuty przed końcem.

Wisła jest krok od awansu. Puławianie nad wiceliderem mają aż szesnaście punktów przewagi, a Sokół Sieniawa do końca rozgrywek może zdobyć maksymalnie 21 "oczek". Być może lider awans świętować będzie już w najbliższy weekend. Wówczas Wisła zagra na wyjeździe właśnie z Sokołem.

Tabela III ligi gr. IV:

1. Wisła Puławy 33 81 86:24 25 6 2
2. Sokół Sieniawa 33 65 55:28 19 8 6
3. Stal Stalowa Wola 32 60 60:31 19 3 10
4. Podhale Nowy Targ 32 59 48:34 17 8 7

Czytaj także: III liga. Jeden z liderów traci dystans Futsal. Problem Piasta Gliwice. Kosztowna strata punktów ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Sędzia nabrał się na jawne oszustwo

Pogoń Grodzisk Mazowiecki awansuje do II ligi?