Sebastian Szymański wysłał sygnał Paulo Sousie. Derby dla Dinama (wideo)

W niedzielnych derbach Moskwy Dinamo wygrało 3:2 z CSKA. Sebastian Szymański zanotował asystę przy drugiej bramce swojej drużyny.
Rafał Szymański
Sebastian Szymański wysłał sygnał Paulo Sousie Materiały prasowe / Sebastian Szymański wysłał sygnał Paulo Sousie

W pierwszej połowie padł tylko jeden gol. Zawodnicy CSKA prowadzili po trafieniu Nayaira Tiknizyana w 18. minucie.

Drużyna Dinama przebudziła się po zmianie stron, a najjaśniejszą postacią był Wiaczesław Grulew. Napastnik dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. W 72. minucie Sebastian Szymański dostrzegł dobrze ustawionego kolegę, Grulew dobrze sfinalizował całą akcję.

Kilka minut później do remisu doprowadził Chidera Ejuke. W samej końcówce Arsen Zakharian przechylił szalę zwycięstwa na korzyść klubu reprezentanta Polski. Dinamo zakończyło rozgrywki Premier Ligi na 7. miejscu i ma taką samą liczbę punktów, co 6. CSKA.

Szymański opuścił boisko w 84. minucie Ofensywny pomocnik ma za sobą całkiem udany sezon - wystąpił łącznie 28 razy w lidze, ma na koncie jedną bramkę oraz sześć asyst. Jego bilans w narodowych barwach to jeden gol w 11 meczach. W najbliższy poniedziałek (17 maja) o godz. 12 Paulo Sousa ogłosi szeroką kadrę na mistrzostwa Europy.

Dinamo Moskwa - CSKA Moskwa 3:2 (0:1)
0:1 - Nayair Tiknizjan 18'
1:1 - Wiaczesław Grulew 65'
2:1 - Wiaczesław Grulew 72'
2:2 - Chidera Ejuke 79'
3:2 - Arsen Zakharian 89'