Serie A: Benevento Calcio trafione w doliczonym czasie. Został cień nadziei

Benevento Calcio rozegrało mecz z FC Crotone pod dużym ciśnieniem. Drużyna Kamila Glika nie utrzymała prowadzenia mimo przewagi piłkarza w polu i po remisie 1:1 detale dzielą ją od spadku.

mecz Benevento Calcio - FC Crotone PAP/EPA / MARIO TADDEO / Na zdjęciu: mecz Benevento Calcio - FC Crotone
Sytuacja Benevento Calcio stała się trudna. Drużyna z Kampanii musiała zapunktować z FC Crotone, żeby zachować szansę na utrzymanie. Potrzebowała zwycięstwa, żeby ta szansa była realna.

Już pierwszy kwadrans był pełny wrażeń. W 12. minucie dobrze dysponowany Adam Ounas wbiegł bezkarnie obok Kamila Glika w pole karne. Reprezentant Polski podjął słuszną decyzję o rezygnacji z faulu, ponieważ Francuz strzelił w poprzeczkę. Minęła zaledwie minuta i Benevento objęło prowadzenie 1:0. Gianluca Lapadula uderzył świetnie zza pola karnego. Po podaniu Perparima Hetemaja przymierzył z półwoleja z sam narożnik.

Na boisku nie było kontuzjowanego Arkadiusza Recy. Poprawienie wyniku utrudniała FC Crotone czerwona kartka, którą zobaczył już w 24. minucie Vladimir Golemic. Dobrą szansę na doprowadzenie do remisu miał Ounas, ale tym razem skuteczność nie była jego atutem. Zanosiło się na skromne zwycięstwo gospodarzy, ale utrzymali wynik tylko do końca podstawowego czasu. W doliczonym dał o sobie znać Simeon Nwankwo i strzelił na 1:1.

W drugim meczu, który rozpoczął się o godzinie 15, Sampdoria wygrała 1:0 z Udinese Calcio. Decydującego gola strzelił Fabio Quagliarella z rzutu karnego w 88. minucie, a Bartosz Bereszyński był na boisku przez całe spotkanie.