Serie A: pech Bartłomieja Drągowskiego. Polak nie dokończył meczu

Nędzne widowisko na Sardynii. Cagliari Calcio uraczyło widzów jednym strzałem celnym, a ACF Fiorentina ani jednym. Stanęło na remisie 0:0, a Bartłomiej Drągowski zszedł z powodu urazu w przerwie.

Bartłomiej Drągowski Getty Images / Enrico Locci / Na zdjęciu: Bartłomiej Drągowski
Bramkarz ACF Fiorentiny nie dokończył meczu po raz drugi w sezonie. Poprzednio do takiej sytuacji doszło w przegranym 1:3 pojedynku z Milanem. Wtedy Bartłomiej Drągowski przetrwał na boisku 43 minuty, po czym jego pauza zbiegła się z przerwą reprezentacyjną i już przy najbliższej okazji wyszedł w podstawowym składzie Violi. Tym razem Polak został wymieniony po pierwszej połowie na Pietro Terraciano.

Ani Drągowski, ani Terraciano nie napracowali się. Statystyki strzałów w tym meczu wyglądały żenująco. Przez 80 minut ani jedna drużyna nie potrafiła zatrudnić bramkarza, a Fiorentina generalnie uderzyła raz. Trudno było pozbyć się wrażenia, że remis nie przeszkadza obu klubom będącym ponad strefą spadkową i budującym kapitał potrzebny do utrzymania.

W 88. minucie Alberto Cerri miał małą szansę na rozstrzygnięcie pojedynku, ale w polu karnym Fiorentiny zabierał się z piłką tak niezdarnie, że nawet nie wypracował sobie miejsca do oddania strzału. Ta akcja była najlepszym podsumowanie nędznego widowiska na Sardynii.