Serie A: Inter Mediolan odczarował przeciwnika. Świetny wynik AC Milanu

Inter Mediolan dotąd nie miał patentu na AS Romę. Tym razem mistrz Włoch stanął na wysokości zadania i wygrał w hicie 3:1. Jego lokalny przeciwnik AC Milan zdemolował 7:0 Torino FC.

Inter Mediolan PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: Inter Mediolan
Inter Mediolan robi rundę honorową po zdobyciu mistrzostwa Włoch. Mierzył się z AS Romą, a to jedyna drużyna, której dotąd nie pokonał od czasu zatrudnienia na stanowisku szkoleniowca Antonio Conte. Sześć poprzednich starć tych klubów zakończyło się remisem. Inter postanowił przerwać to pasmo i po zaledwie 20 minutach pomocnicy Marcelo Brozović oraz Matias Vecino dali mu dwubramkowe prowadzenie. Pomogło ono zarządzać meczem i wygrać 3:1.

Atalanta BC broniła drugiego miejsca w tabeli w meczu z Benevento Calcio, które znalazło się na prostej drodze do spadku. Drużyna Kamila Glika ma duże problemy w grze obronnej, dlatego zderzenie z Neroblu nie zapowiadało się na przyjemne dla niej. Po 22 minutach Atalanta była na prowadzeniu, a do bramki beniaminka przymierzył niezawodny w tym sezonie Luis Muriel. Podawał lepszy z tygodnia na tydzień Rusłan Malinowski. Na drugiego gola Mario Pasalicia trzeba było poczekać, ale generalnie wygrana faworyta 2:0 była spokojna.

Benevento jeszcze nie spadło, ale i powodu do radości nie ma żadnego. Do zajmującej najniższe bezpieczne miejsce Spezii Calcio traci cztery punkty na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu. Podopieczni Vincenzo Italiano dwukrotnie obejmowali prowadzenie w derbach Ligurii z UC Sampdorią dzięki strzałom Tomasso Pobegi. Drużyna Bartosza Bereszyńskiego nie pozwoliła się pokonać i doprowadziła do remisu 2:2.

Po zwycięstwie 3:0 z Juventusem piłkarze AC Milanu ponownie grali w stolicy Piemontu. Tym razem ich przeciwnikiem było Torino FC. Zbudowani ostatnimi wynikami Rossoneri wcześnie zbudowali przewagę, a na przykład Franck Kessie zrehabilitował się za zmarnowanie rzutu karnego w poprzednim meczu, w którym nie potrafił pokonać Wojciecha Szczęsnego. Kanonada nabrała rozpędu po przerwie, a Milan wygrał aż 7:0 głównie dzięki hat-trickowi Antego Rebicia.

Genoa CFC zwyciężyła 2:0 z Bologną FC. Nie minął kwadrans i Davide Zappacosta ułatwił zadanie gościom golem po podaniu Milana Badelja. Drugie trafienie dorzucił Gianluca Scamacca z rzutu karnego. Miejsce na ławce rezerwowych Bologni zajął Łukasz Skorupski, natomiast krótki debiut we włoskiej elicie zaliczył Kacper Urbański. Zastąpił on w 89. minucie Roberto Soriano.

Ciro Immobile został najlepszym strzelcem w historii Lazio. Ustępujący król strzelców ligi zdobył 150. bramkę w meczu na Stadio Olimpico z Parmą i było to cenne trafienie. Zwycięskie na 1:0 w doliczonym czasie. Kapitan Lazio wiedział, w którym miejscu spadnie futbolówka po przebitce na linii pola karnego i potężnym uderzeniem pokonał Luigiego Sepe. Biancoceleti zagwarantowali sobie minimum udział w Lidze Europy i mają cień nadziei na wejście do Ligi Mistrzów.