eWinner II liga: GKS Katowice postrzelał. Ponownie roszada na miejscu premiowanym awansem

Forma strzelecka katowiczan w wygranym 4:1 meczu z Bytovią Bytów była nienaganna. GKS ponownie jest na miejscu premiowanym awansem do Fortuna I ligi, ponieważ Chojniczanka potknęła się w rywalizacji z Hutnikiem Kraków.

GKS Katowice WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: GKS Katowice
Podopieczni Rafała Góraka podzielili się łupem strzeleckim i wysoko pokonali źle dysponowanego w rundzie wiosennej przeciwnika. W pierwszej połowie do bramki przeciwnika przymierzył Bartosz Jaroszek, a po przerwie kolejne trafienia dokładali Adrian Błąd, Filip Kozłowski oraz Piotr Kurbiel. Bytovię było stać tylko na jeden strzał do bramki. GKS Katowice miał ostatnio problem z regularnym punktowaniem, ale w niedzielne popołudnie wykonał zadanie.

GKS jest ponownie na miejscu premiowanym awansem do Fortuna I ligi. Wyprzedził on Chojniczankę, która zremisowała bezbramkowo z Hutnikiem Kraków. Beniaminek potwierdził, że po zimowym okresie przygotowań jest niewygodnym przeciwnikiem nawet dla najsilniejszych drugoligowców. Rezultatem 0:0 zakończyły się również spotkania Lecha II Poznań z Motorem Lublin i Pogoni Siedlce z KKS-em 1925 Kalisz.

Dużo działo się od początku do końca w Grudziądzu. Śląsk II Wrocław dwa razy wypracował sobie dwubramkową przewagę nad Olimpią strzałem Adriana Łyszczarza. Dobrze dysponowani w ostatnich tygodniach podopieczni Zbigniewa Smółki potrafili odpowiedzieć trafieniem kontaktowym. Dlatego wynik pozostawał na styku. Na swoim postawili rezerwiści. Śląsk wygrał 4:2, a dublet, poza wspomnianym Łyszczarzem, skompletował Sebastian Bergier.

Olimpia Elbląg odniosła ważne zwycięstwo 1:0, które przybliża ją do pozostania na szczeblu centralnym. Podopieczni Jacka Trzeciaka podjęli Skrę Częstochowa i długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Tym razem przełom nastąpił. W 81. minucie Orest Tkaczuk wparował pod bramkę gości, doczekał się wypieszczonej wrzutki i swoim strzałem rozstrzygnął mecz. Skra w niczym nie przypomina kroczącego od zwycięstwa do zwycięstwa na początku rundy wiosennej zespołu.

Lech II Poznań - Motor Lublin 0:0

Olimpia Grudziądz - Śląsk II Wrocław 2:4 (0:2)

19 Bytovia Bytów 36 8 10 18 46:65 34

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy GKS Katowice awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?