Rywale nie wiedzieli, co się dzieje. Kapitalna bramka reprezentacji Niemiec na Euro

Holendrzy nawet nie dotknęli piłki, a już przegrywali 0:1 w półfinale mistrzostw Europy U-21. Reprezentacja Niemiec popisała się akcją, którą można oglądać bez przerwy.

Robert Czykiel
gol reprezentacji Niemiec w półfinale Euro U-21 Twitter / Na zdjęciu: gol reprezentacji Niemiec w półfinale Euro U-21
Za chwilę wszyscy będziemy emocjonować się Euro 2020. Wcześniej jednak poznamy piłkarskiego mistrza Europy w kategorii U-21. Wiadomo już, że w finale reprezentacja Niemiec zagra z Portugalią.

Niemcy w czwartek pokonali Holandię 2:1. Bohaterem został Florian Wirtz, który potrzebował zaledwie ośmiu minut, aby zdobyć obie bramki. Pierwsza z nich była wyjątkowej urody, a w dodatku padła w 30. sekundzie spotkania!

Podopieczni Stefana Kuntza nawet nie dali rywalowi dotknąć piłki. Po rozpoczęciu od środka wymienili czternaście podań. Decydujące było dośrodkowanie w pole karne Lukasa Nmecha, które z bliskiej odległości wykończył Wirtz. To najszybszy gol w historii młodzieżowego Euro.

Finał Niemcy - Portugalia zostanie rozegrany w niedzielę, 6 czerwca, a transmisję na żywo można zobaczyć w TVP Sport. Portugalczycy w półfinale pokonali Hiszpanię 1:0.