KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Ustawka na autostradzie. Ponad 50 kiboli z zarzutami

Policja ustaliła tożsamość ponad 50 sprawców, którzy 25 lipca ubiegłego roku brali udział w ustawce na autostradzie A4 w Targowisku k. Krakowa. Grozi im do 4,5 roku więzienia.
Dawid Góra
Dawid Góra
kibole na A4 Twitter / Na zdjęciu: kibole na A4

O samym wydarzeniu na Twitterze poinformował Patryk Tomczyk, piłkarz V-ligowego Sokoła Maszkienice. Zamieścił nagranie z ustawki, która odbywała się na przeciwnym pasie ruchu. Pseudokibice zablokowali ruch i zaczęli się bić. Policyjne patrole nie zdążyły dojechać na miejsce. Bójka trwała ok. półtorej minuty. Jezdnia była zablokowana przed ok. osiem.

"Sprawcy należeli do dwóch zantagonizowanych koalicji klubów piłkarskich z Podkarpacia. Pokaz siły odbywał się głównie na pięści oraz na rękawice. Większość z pseudokibiców biorących udział w bójce była zamaskowana" - czytamy w komunikacie małopolskiej policji.


Potem sprawą zajęli się funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej w Krakowie. Personalia ustalano pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieliczce. Na przełomie maja i czerwca funkcjonariusze z Małopolski, Podkarpacia oraz województw lubelskiego i świętokrzyskiego równocześnie zatrzymali kilkudziesięciu podejrzanych w wieku od 18 do 46 lat.

Ostatecznie zarzuty udziału w bójce o charakterze chuligańskim postawiono ponad 50 osobom. Grozi im za to kara pozbawienia wolności do 4,5 roku.

"Ponadto za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym (stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa, nieprawidłowe parkowanie), skierowano wnioski o ich ukaranie do sądu, gdzie grozi im grzywna do 5000 zł" - informuje KWP.

ZOBACZ WIDEO: Brzęczek miał konflikt z Lewandowskim? Były reprezentant Polski szokuje: "Jurek nie powinien więcej powoływać Lewandowskiego"

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (12)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×