Przełamanie Patryka Klimali. Polak zdobył pierwszą bramkę w MLS (wideo)

W czwartek Patryk Klimala strzelił debiutanckiego gola na poziomie Major Soccer League. New York Red Bulls przegrał 2:3 z New England Revolution, w którym występuje Adam Buksa.

Rafał Szymański
Patryk Klimala strzela gola YouTube / MLS / Na zdjęciu: Patryk Klimala strzela gola
Gospodarze objęli prowadzenie w 26. minucie spotkania po bramce Tajona Buchanana. W pierwszej połowie Dejuan Jones podwyższył wynik. Po zmianie stron gracze New England Revolution nie ustawali w atakach - trzeciego gola strzelił Gustavo Bou.

Podopieczni Gerharda Strubera przebudzili się w 53. minucie. Fabio dograł do Patryka Klimali, który świetnie odnalazł się w polu karnym i umieścił piłkę w siatce. Na kwadrans przed końcem Andres Reyes poprawił swój dorobek strzelecki.

New England Revolution utrzymuje się na fotelu lidera Konferencji Wschodniej Major League Soccer. Na tę chwilę New York Red Bulls zajmuje ósme miejsce w stawce.

Klimala zanotował piąty występ i zdobył pierwszą bramkę w bieżącym sezonie. Polski napastnik ma w dorobku również dwie asysty. Adam Buksa w 81. minucie pojawił się na murawie. Jego bilans to cztery trafienia w dziesięciu spotkaniach.

New England Revolution - New York Red Bulls 3:2 (2:0)
1:0 - Tajon Buchanan 26'
2:0 - Dejuan Jones 32'
3:0 - Gustavo Bou 51'
3:1 - Patryk Klimala 53'
3:2 - Andres Reyes 75'

Gol Patryka Klimali (od 5:10):