Zaskakujący kandydat na prezesa PZPN. W przeszłości nieźle namieszał w polskiej piłce

Pięć lat temu Józef Wojciechowski był jedynym rywalem Zbigniewa Bońka w wyścigu o fotel prezesa PZPN. Jak dowiedział się "Przegląd Sportowy", 74-latek może ponownie wystartować.

Rafał Szymański
Rafał Szymański
Józef Wojciechowski Newspix / Piotr Kucza / Na zdjęciu: Józef Wojciechowski
Zbigniew Boniek sprawuje funkcję prezesa od 2012 roku, jednak nie będzie mógł się ubiegać o trzecią kadencję. Jego następca zostanie wybrany na Zgromadzeniu Sprawozdawczo-Wyborczym Delegatów PZPN, które odbędzie się 18 sierpnia.

Na ten moment wiadomo, że start planuje obecny wiceprezes Marek Koźmiński, a także Cezary Kulesza, który niedawno rozstał się z Jagiellonią Białystok. Niewykluczone, że Paweł Wojtala również weźmie udział w wyborach.

Według informacji "Przeglądu Sportowego", w najbliższym czasie start może ogłosić Józef Wojciechowski. Byłoby to dla niego drugie podejście do PZPN, w 2016 roku uzyskał tylko 16 głosów i przegrał w I turze ze Zbigniewem Bońkiem (99 głosów).

Wojciechowski nie zgadzał się z formułą głosowania i nagle opuścił salę obrad. - Jeżeli obrady mają być nietajne, a status mówi, że mają być tajne, to nie miałem zamiaru uczestniczyć w takiej farsie - tłumaczył.

Jeden z najbogatszych Polaków jest głównym udziałowcem firmy "JW Construction". Dał się zapamiętać kibicom jako kontrowersyjna postać. W latach 2006-2012 biznesmen był właścicielem Polonii Warszawa, którą wprowadził do ekstraklasy. Wojciechowski zasłynął częstymi zmianami trenerów - w ciągu sześciu lat zatrudnił aż 17 szkoleniowców.

Czytaj także:
"Boniek popełnił błąd". Powołanie Sousy na selekcjonera reprezentacji Polski nadal wzbudza kontrowersje
Zaskakujący wpis Zbigniewa Bońka. Został szybko wypunktowany

ZOBACZ WIDEO: Mocne słowa eksperta. "Zbigniew Boniek powinien zostać odcięty od internetu"
Czy Wojciechowski powinien wystartować w wyborach?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×