Lionel Messi kolejny rekord ma na wyciagnięcie ręki. Co musi zrobić, żeby go pobić?

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Na zdjęciu: Lionel Messi
Getty Images / Na zdjęciu: Lionel Messi
zdjęcie autora artykułu

Argentyna jest o krok od wygrania swojej grupy w Copa America. A Lionel Messi jest o występ od kolejnego rekordu. Wystarczy, że piłkarz wyjdzie na boisko w meczu przeciwko Boliwii.

Lionel Messi i rekordy to w sumie nic nadzwyczajnego - w FC Barcelonie pobija je niemal każdego sezonu. Teraz czas, aby po raz kolejny zapisać się złotymi zgłoskami w reprezentacji Argentyny.

34-letni gwiazdor w barwach narodowych wystąpił już w 147 spotkaniach. I jeżeli w ostatnim meczu fazy grupowej Copa America 2021 wybiegnie na boisko, ze 148 występami pobije wynik Javiera Mascherano.

To będzie kolejny "punkt", w którym Messi zdetronizuje Mascherano. W listopadzie 2020 roku zastąpił go na szczycie listy piłkarzy, którzy wygrali najwięcej spotkań w reprezentacji Argentyny.

Messi ma wiele sukcesów indywidualnych, ale w kadrze ciągle w jakiś sposób może czuć się niespełniony. W 2014 przegrał finał mistrzostw świata. Były też trzy porażki w finałach Copa America. Nadal więc brakuje mu trofeum w tych najważniejszych rozgrywkach, bo złoto na igrzyskach olimpijskich trudno za takie uznać.

Czy w tegorocznej edycji Copa America uda się przełamać niemoc? Po trzech meczach fazy grupowej Argentyna ma 7 punktów i prowadzi w grupie A. Do triumfu w całym turnieju jednak jeszcze daleka droga - faza pucharowa rozpocznie się od ćwierćfinałów.

W reprezentacji swojego kraju Messi rozegrał 147 meczów, zdobywając w nich 73 gole. Nie trzeba dodawać, że ten drugi wynik również jest najlepszym osiągnięciem w historii tej drużyny.

Zobacz także: Kibice oburzeni tym, co Cristiano Ronaldo zrobił po meczu. Czy to przystoi kapitanowi? Niewybaczalne grzechy reprezentacji Polski na Euro 2020. "To mnie przeraziło"

ZOBACZ WIDEO: Organizacyjne problemy EURO w czasach koronawirusa. UEFA straszy Anglików przeniesieniem finału

Źródło artykułu: