Raków Częstochowa rozpędza się przed pucharami. Pokonał utytułowanego przeciwnika

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Ivi Lopez
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Ivi Lopez

Raków Częstochowa przygotowuje się do rywalizacji w eliminacjach Ligi Konferencji. Zwycięstwo 2:1 z Szachtarem Donieck jest jego pierwszym w okresie przygotowań.

Od początku meczu Raków Częstochowa podszedł do przeciwnika bez kompleksów. Po kilku minutach rywalizacji Jakub Arak wysłał ostrzeżenie strzałem w poprzeczkę. Kolejna groźna akcja dała wicemistrzowi Polski prowadzenie 1:0. Zza pola karnego przymierzył Patryk Kun. Przed przerwą możliwość podwojenia prowadzenia Rakowa mieli jeszcze Kun oraz Marcin Cebula. Pierwszy trafił w bramkarza, a drugi spudłował.

Po przerwie oba zespoły potrafiły niebezpiecznie zaatakować. Gracz Szachtara strzelił w słupek, precyzji brakowało również podopiecznym Marka Papszuna. Przymierzył w 72. minucie Ivi Lopez i uderzeniem z rzutu karnego zmienił wynik na 2:0 dla Rakowa. Faulowany w szesnastce był Wiktor Długosz.

Szachtar Donieck odpowiedział przed końcem sparingu tylko strzałem na 1:2 Manora Salomona. Wielokrotny uczestnik Ligi Mistrzów i wicemistrz Ukrainy nie zdołał wyrównać i poniósł porażkę. W rywalizacji z Rakowem radził sobie między innymi bez grupy reprezentantów Ukrainy, którzy dopiero w sobotę odpadli z Euro 2020. Przed nowym sezonem trenuje pod wodzą niedawno zakontraktowanego trenera Roberto De Zerbiego.

Raków odniósł pierwsze zwycięstwo w okresie przygotowań. Drużyna Marka Papszuna przygotowuje się między innymi do startu w eliminacjach Ligi Konferencji na zgrupowaniu w Austrii. Następnymi jej przeciwnikami przed rozpoczęciem sezonu będą WSG Tirol, Red Bull Salzburg oraz Skra Częstochowa.

Raków Częstochowa - Szachtar Donieck 2:1 (1:0) 1:0 - Patryk Kun 14' 2:0 - Ivi Lopez (k.) 72' 2:1 - Manor Salomon 81'

Raków: Vladan Kovacević (60' Kacper Trelowski) - Zoran Arsenić (46' Oskar Krzyżak), Andrzej Niewulis (72' Zoran Arsenić), Milan Rundić (71' Iwo Kaczmarski), Marcin Cebula (46' Marko Poletanović), Ben Lederman (46' Giannis Papanikolaou), Igor Sapała (46' Daniel Szelągowski), Fran Tudor (33' Mateusz Wdowiak, 60' Wiktor Długosz), David Tijanić (46' Ivi Lopez), Patryk Kun (46' Żarko Udovicić), Jakub Arak (46' Sebastian Musiolik)

Czytaj także: Już wszystko jasne! Sprawdź, kto awansował do pucharów, a kto spadł z ligi Czytaj także: Lekcja skuteczności w meczu medalistów. Udzielił jej Raków Częstochowa