Ligue 1: Kolejne zwycięstwo Girondins Bordeaux, Lille zremisowało z Tuluzą

Na pierwsze zwycięstwo w sezonie nadal czekają piłkarze RC Lens, którzy tym razem tylko zremisowali z Tuluzą. Nie zawiedli natomiast Żyrondyści, Bordeaux pokonało u siebie OGC Nice i jest nowym liderem Ligue 1. W niedzielę swój mecz wygrał także beniaminek z Lens.

W tym artykule dowiesz się o:

Piłkarze Girondins Bordeaux w imponującym stylu pokonali OGC Nice. Gospodarze od początku spotkania dłużej utrzymywali się przy piłce, choć to goście w pierwszej fazie mieli więcej dogodnych sytuacji do zdobycia gola. Cedrica Carasso nie potrafili jednak pokonać m.in. Loic Remy, Julien Sable oraz David Hellebuyck. Niewykorzystane okazje zemściły się, przed przerwą Bordeaux prowadzenie zapewnił Jussie, który w 43. minucie wykorzystał dokładne dośrodkowanie Benoita Tremoulinasa z lewej strony boiska i strzałem głową skierował piłkę do siatki.

Druga połowa to już popis Żyrondystów, którzy popisali się świetną skutecznością. W 50. minucie na 2:0 podwyższył Yoann Gourcuff, który wyprzedził obrońców i rozpędzony wpadł w pole karne, po czym nie dał szans bramkarzowi OGC Nice. Były gracz AC Milan kilkanaście minut później odebrał drużynie gości nadzieję na korzystny rezultat. Tym razem znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem i David Ospina ponownie musiał wyciągać piłkę z siatki. W 76. minucie rezultat na 4:0 ustalił Alou Diarra. 28-letni pomocnik po rzucie wolnym wyskoczył najwyżej w polu karnym i głową posłał futbolówkę do bramki.

Podopieczni Laurenta Blanca po 3. kolejce są jedyną drużyną w Ligue 1, która ma na swoim koncie komplet punktów. Mogą też pochwalić się imponującym bilansem bramek 11-3. Udowadniają, że w tym sezonie stać ich na walkę o obronę mistrzowskiego tytułu.

Szansy na zdobycie pierwszych punktów w rozgrywkach nie wykorzystali zawodnicy Grenoble Foot. Na Stade des Alpes przyjechał w niedzielę beniaminek - RC Lens. Goście objęli prowadzenie po pięknej indywidualnej akcji pozyskanego latem z EA Guingamp Eduardo Dos Santosa i choć chwilę później do wyrównania doprowadził Danijel Ljuboja, ostatecznie Lens przechyliło szalę zwycięstwa na swoją stronę. Gola na wagę trzech punktów zdobył Abdoulrazak Boukari.

3. kolejkę zakończył pojedynek Lille OSC - Toulouse FC. Zespoły te w czwartek wygrały swoje spotkania w Lidze Europejskiej Oba (Lille 2:1 z Genk, a Tuluza 3:1 z Trabzonsporem) i przystępowały do tego meczu z nadzieją na kolejny sukces, ale mimo wyraźnej przewagi gospodarzy podzieliły się punktami. W barwach Lille 84 minuty rozegrał Ludovic Obraniak, w końcówce reprezentanta Polski zastąpił Gervinho.